Darmowe granie w Dead by Daylight wystartowało

Darmowe granie w Dead by Daylight wystartowało
Newsy PC

Komu spodoba się zabawa, może kupić grę w promocji.

Jeśli nie mieliście okazji wypróbować Dead by Daylight, możecie to zrobić już teraz w ramach darmowego weekendu na Steam, który potrwa do jutrzejszego wieczora.

Tytuł od studia Behaviour Interactive stawia na asymetryczny multiplayer w klimatach horroru, gdzie jeden gracz wciela się w mordercę, a pozostała czwórka odgrywa jego ofiary. Uciekinierzy nie mają żadnych szans w bezpośrednim starciu z psychopatą, zatem ich jedyną szansą jest pozostawanie w ukryciu, ciche przemykanie w cieniu oraz współpraca (możemy zastawiać pułapki).

Ciekawym rozwiązaniem jest również odmienny widok dla mordercy oraz ofiar. W pierwszym przypadku obserwujemy akcję z oczu postaci, zatem żeby wyjrzeć za róg, musimy po prostu ujawnić swoją pozycję. W drugim przypadku mamy widok zza pleców postaci, co pozwala na lepsze zorientowanie się w terenie oraz manewrowanie kamerą tak, by zobaczyć co jest za węgłem bez wychodzenia ze swojej kryjówki. Zabawę uatrakcyjniają dodatkowo losowo generowane mapy, zatem za każdym razem znajdujemy się na całkowicie nowym terenie.

Jeśli podczas darmowego weekendu zdecydujecie się na zakup Dead by Daylight, możecie to zrobić w promocji. Do 19 grudnia obowiązuje bowiem 30 proc. rabat na standardową wersję gry (płacimy około 61 zł zamiast około 88 zł) oraz wydanie Deluxe (płacimy około 92 zł zamiast około 132 zł).

Horror Dead by Daylight okazał się strzałem w dziesiątkę

Dead by Daylight od studia Behaviour Interactive zadebiutowało 14 czerwca tego roku na PC, czyli w okresie, kiedy oczy zdecydowanej większości graczy były zwrócone na nowości spływające do nas z targów E3 2016. Jak się jednak okazuje, tytuł i tak świetnie się sprzedał. Wydawca horroru podaje, że w ciągu pierwszego tygodnia od premiery gra rozeszła się liczbie ponad 270 tys. egzemplarzy i dała zarobić tyle, że zwróciły się całkowite koszty jej produkcji.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie