Darmowe Call of Duty na telefony zapowiedziane

Activision oraz Tencent wprowadzą nowe mobilne Call of Duty do Chin. Darmowa gra ma zaoferować zawartość oraz treści z całej serii Call of Duty. Póki co nie wiadomo, czy tytuł zostanie wydany poza Państwem Środka.

Activision oraz Tencent ogłosiły dziś współpracę, której efektem będzie wprowadzenie Call of Duty na urządzenia mobilne na rynku chińskim (powyższy screen jest przykładowy i niezwiązany z zapowiedzianą grą). Nowy tytuł w modelu free-to-play zapewni akcję zaprezentowaną w widoku pierwszoosobowym.

Zapowiedziany tytuł będzie zupełnie nową grą i jak czytamy w komunikacie od Activision, zapewni połączenie uwielbianych przez graczy postaci, map, trybów oraz broni znanych z całej historii marki. Za produkcję odpowiada główne studio tworzące gry mobilne należące do Tencent. Data premiery nie jest znana. Wiadomo jedynie, że tytuł zadebiutuje w nadchodzących miesiącach.

Call of Duty na telefon zabawne i oryginalne

Activision nie ujawnia wielu szczegółów na temat nowej gry Call of Duty. Oprócz tego, że będzie to darmowy mobilny FPS bazujący na całej marce CoD zdradzono, że ma być to zabawna i oryginalna produkcja Call of Duty oferującą rozgrywkę oraz mechaniki dla graczy mobilnych.

Łączymy szeroki wachlarz postaci, zawartości i trybów z całej historii serii w nową mobilną grę Call of Duty zbudowaną tak, by trafić w zainteresowania i preferowane style gry użytkowników z Chin. Nie możemy się doczekać, by ujawnić ten tytuł wkrótce i wydać go w Chinach w najbliższych miesiącach – powiedział Steven Ma, starszy wiceprezes Tencent Holdings Limited.

Tytuł zostanie zapewne opakowany w mikropłatności, choć na razie o tym nie wspomniano.

Źródło: Activision, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.