Darmowa gra! Mroczny shooter przechodzi na Free to Play

Pięć osób zamkniętych w zakładzie psychiatrycznym.

Deceit od studia Automaton zbiera mieszane opinie na Steam, co oznacza, że tytuł może się spodobać, albo odrzucić na kilkanaście metrów od monitora. Jeśli nie boicie się sprawdzić, jak będzie w Waszym przypadku, możecie pobierać grę za darmo, ponieważ produkcja od 13 października stała się Free to Play. Znajdziecie ją na platformie firmy Valve.

Poniżej wrzucamy trailer oraz opis gry ze Steam, który pozwoli się zorientować, z czym mamy do czynienia:

Deceit poddaje twój instynkt próbie w multiplayerowym shooterze. Budzisz się w Psychiatryku słysząc nieznany głos, będąc otoczonym przez pięciu innych graczy. Dwie osoby są zarażone wirusem, lecz kto zdoła przeżyć? Podczas przemierzenia przez budynek prąd będzie się wyłączał tworząc nieprzeniknioną ciemność pozwalającą Zainfekowanym zmieniać się w formę Terroru, która będzie zabijała każdego kogo napotka na swojej drodze. Znajdź sojuszników i wypełniaj cele na mapie, aby mieć większe szanse na przeżycie.

11 premier gier na obecny tydzień. Ekskluzywnie dla PS4, bulwersujący humor, chwila prawdy dla twórców Gothica…

Środowisko gry zostało stworzone specjalnie, aby rodzić konflikty w grupie prowadzące do braku zaufania. Zainfekowani będą starali się zamaskować swój sabotaż, podczas gdy reszta grupy będzie miała oko na wszystkie podejrzane zachowania innych, starając się znaleźć ludzi którym mogą zaufać.

W trakcie przemierzania mapy napotkasz cele, które pomogą ci w przeżyciu i dostaniu się do wyjścia. Jednak będziesz musiał zdecydować czy walczyć z innymi graczami lub czy postarać się z nimi współpracować. Każda decyzja daje graczom więcej informacji na temat tego do jakiej grupy należysz. Jednak pomoc innym graczom nie zawsze będzie prawdziwym odzwierciedleniem twojego ostatecznego celu.

Podczas przemierzenia są również okresy Blackout’a, które pozwalają Zainfekowanym zmienić się w tak zwaną formę Terroru. W tej formie są znacznie szybsi, silniejsi i widzą lepiej w ciemności, mają jednak jeden słaby punkt: światło. Forma Terroru jest naprawdę przerażająca i w trakcie animacji egzekucji graczy jest w stanie stworzyć przerażające momenty jak i również te zabawne.
Ogólnie rzecz biorąc, rozgrywka zawiera elementy szybkiej walki połączonej ze strategicznym poruszaniem się po mapie i oczywiście określaniem ludzkich zachowań pomagającym przy rozpoznawaniu czy ktoś jest zainfekowany.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.