Darkest Dungeon 2 nadchodzi. Zobacz klimatyczny zwiastun

0 komentarzy

Darkest Dungeon 2 otrzymało świeżą zapowiedź i przybliżoną datę premiery. Nowa gra Red Hook Studios trafi w ręce graczy jeszcze w przyszłym roku.

Darkest Dungeon to jedna z tych gier, które pojawiły się na rynku właściwie znikąd, sprzedały w szalenie dużej ilości kopii i stały prawdziwymi hitami.

Od jakiegoś czasu wiemy, że gra doczeka się kontynuacji, jednak nie znaliśmy dotychczas daty premiery ani platform docelowych. Poniższy zwiastun zdradza, że gra zadebiutuje na Epic Games Store jeszcze w 2021 roku i będzie dostępna w ramach wczesnego dostępu.

Tytuł ma przywrócić do życia znaną i lubianą formułę rozgrywki, jednak ta doczeka się znacznego odświeżenia. Co ciekawe, Darkest Dungeon 2 nie będzie już zabawą w czyszczenie lochów, a czymś nieco innym.

Przygoda bohaterów ma bazować na morderczej podróży. Pierwsza zapowiedź tytułu wskazuje, że gra może faktycznie bazować na motywie wędrówki przez mroczny świat. Byłoby to ciekawe urozmaicenie względem pierwotnej produkcji.

Nie znamy konkretnej listy nowości, ale zapewne zaczną być one ujawniane na krótko przed udostępnieniem produkcji. Dodatkowo warto wspomnieć, że do gry powróci uwielbiany narrator, którego możemy znać z pierwszej części.

Fani gier roguelite mogą już zacierać rączki. Zanosi się na to, że ponownie otrzymamy świetną przygodę w opanowanym przez kultystów i potwory świecie. Ja nie mogę się już doczekać.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się