Dark Souls III: Ashes of Ariandel – tak prezentuje się nowy dodatek

0 komentarzy

Już wiemy, jak przedstawia się konkretne rozszerzenie do Dark Souls III.

W sieci na kanale YouTube PlayStation pokazane zostało duże rozszerzenie do Dark Souls III o podtytule Ashes of Ariandel. W nazwie DLC znajduje się kraina, którą gracze odwiedzą. Zawiera całkiem nowe lokacje w zimowej scenerii.

W dodatku nie zabraknie nowych umiejętności dla postaci i oczywiście stworów – zarówno tych mniejszych jak potężnych bossów – co zresztą widać na materiale wideo.

Dodatek będzie dostępny już od 25 października tego roku na PC, PS4 oraz XOne.

Dark Souls III – aż 1 mln graczy na PC

Dark Souls III cieszy się na PC ogromną popularnością. W maju tego roku Bandai Namco podało, że w sumie do sklepów trafiło 3 mln sztuk na wszystkie platformy (sprzedaż światowa). Niedawno dowiedzieliśmy się, że aż 1 mln sztuk sprzedano w wersji na PC – tak przynajmniej wynika z danych serwisu SteamSpy. Co prawda daleko jeszcze trójce do pozostałych odsłon, ale zapewne jest to związane z faktem, że najnowsza część jest tak naprawdę na rynku dopiero od marca tego roku (w Polsce od kwietnia). Dla przykładu pierwsza część Dark Souls znalazła 2,6 mln nabywców, a Dark Souls II z edycją Scholar of the First Sin 1,9 mln.

Trzecia odsłona Dark Souls została wydana na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC. To bezpośrednia kontynuacja drugiej części – mechaniką rozgrywki nie odbiega od poprzednika. Gra nastawiona jest przede wszystkim na walkę w mrocznym świecie fantasy i tak samo jak w drugiej części, poziom trudności nie należy do najniższych.

Co zaoferują dodatki do Dark Souls III?

Dark Souls III zostało wydane kilka miesięcy temu, ale gracze zapewne jeszcze nie odkryli wszystkich smaczków, które gra w sobie kryje. Okazuje się, że to nie koniec przygody z Dark Souls III. Twórcy szykują przynajmniej dwa DLC. Producent gry Hideki Miyazaki podzielił się kilkoma informacjami.

-Jedyną rzeczą, którą mogę teraz powiedzieć jest to, że planujemy dwa DLC do Dark Souls III. Pierwsze ukaże się jesienią tego roku, a drugie na początku 2017 roku. Będą one zawierać nowe areny, wrogów, uzbrojenie oraz historię. Nowa historia będzie związana z nowymi lokacjami, które wierzę że zaoferują całkiem inny odbiór Dark Souls III – zdradza Miyazaki w wywiadzie dla Kotaku. Nie ma tutaj za dużo konkretów, ale przynajmniej wiemy, kiedy możemy się spodziewać dodatków.

Speed run w Dark Souls III – przeszedł grę w 2 godziny

To się nazywa wyczyn. Jeden z użytkowników YouTube o pseudonimie Faraaz Khan opublikował bardzo interesujące wideo. Otóż udało mu się przejść Dark Souls III w nieco ponad 2 godziny. Co ważne, nie został ani razu zraniony, nie używał łuku, tarczy, magii ani tym bardziej żadnych błędów występujących w grze, które miałyby ułatwić mu wyczyn. Cały zapis z jego rozgrywki znajdziecie poniżej.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się