Było dobrze, ale tylko przez chwilę. Serwery Dark Souls III ponownie wyłączone

Dark Souls III znów offline. Serwery ponownie wyłączono
Newsy PC

PeCetowcy w ostatnim czasie nie mają dobrej passy do grania w Dark Souls III. Serwery nie postały nawet miesiąca, aby znów zostać wyłączone.

Cała sprawa z serwerami Dark Souls III wzięła się początkowo od problemów z bezpieczeństwem. Otóż okazało się, że przy wykorzystaniu odpowiedniego exploita, można zainfekować komputer innych graczy. Dlatego też deweloperzy postanowili działać, ale bez pośpiechu. Serwery wyłączono na siedem miesięcy. Tak, przez ten cały czas nie było możliwości grania online.

Rozgrywka offline w Dark Souls to jednak nie to samo, co zapewne wie każdy fan serii. PeCetowi fani gry byli więc skazani na samotną tułaczkę, a From Software zajmowało się dopracowywaniem Elden Ring. W końcu, dość niespodziewanie, serwery znów wróciły do żywych. Tylko po to, aby po niespełna miesiącu znów miały zostać wyłączone. Co się w ogóle dzieje?

Forum Steam zalała fala zgłoszeń graczy, którzy nie mogą połączyć się z serwerami. Część z nich twierdzi również, że nie jest w stanie w ogóle uruchomić gry. Deweloperzy milczeli, a fani coraz bardziej zaczęli się martwić. Wtedy też jeden z nich podzielił się na Reddicie krótką wiadomością od twórców. Ci zapewniali, że to tylko problem z połączeniem i „wkrótce” go naprawią. No cóż, tak wcale się nie stało.

W tej chwili istnieje potwierdzony problem z grą online Dark Souls III za pośrednictwem platformy Steam. Badamy źródło problemu i poinformujemy Was, gdy tylko pojawi się więcej szczegółów. Dziękujemy za cierpliwość.

– czytamy na Twitterze From Software

Twitterowa wiadomość wyjaśnia nieco więcej i sugeruje, że problem może potrwać jeszcze dłużej. Jak „dłużej”? Tego nie wiemy i zapewne nie wie tego nawet samo From Software. Fani gry na PC ponownie zaczynają kontemplować swoją miłość do pozycji.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie