Dahmer przebił Ród Smoka i Władcę Pierścieni

Dahmer imponujące wyniki oglądalności
Filmy i seriale Newsy

Dahmer to serial, który po prostu trzeba zobaczyć. Widzowie platformy Netflix wciągnęli się w produkcję i to bardzo mocno.

Grupa badawcza Nielsen opublikowała najnowsza wyniki oglądalności seriali oryginalnych na popularnych platformach streamingowych. Pierwsze miejsce w zestawieniu od 19 do 25 września zajmuje Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera produkcji Netflixa. Użytkownicy spędzili aż 3,66 mld godzin na oglądaniu wymienionego serialu.

Na drugim miejscu znalazł się Cobra Kai, również produkcji Netflixa, ale wynik ma aż trzy razy gorszy. Miejsce na podium zamyka z kolei Władca Pierścieni: Pierścienie władzy, które można obejrzeć na platformie Prime Video.

Wynik serialu Dahmer może być sporym zaskoczeniem. Nie był on na pewno tak mocno promowany jak chociażby Władca Pierścieni, na którego poszedł ogromny budżet jeśli chodzi o samą produkcję oraz marketing. Jak jednak widać, dobra i w tym przypadku mocna historia, broni się sama.

Dahmer opowiada o życiu seryjnego mordercy z USA, kanibala i nekrofila Jeffrey’a Dahmera. Film oparty jest o prawdziwe wydarzenia, więc tym bardziej wciąga widzów. Dodatkowo twórcy serialu nie żałowali wprowadzenia mrocznego klimatu, wielu krwawych scen i specyficznego stylu.

Poniżej prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych seriali oryginalnych. Dane pochodzą od pracowni Nielsen za okres od 19 do 25 września 2022 roku:

  1. Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera (Netflix) – 3,66 mld minut
  2. Cobra Kai (Netflix) – 1,11 mld minut,
  3. Władca Pierścieni: Pierścienie władzy (Prime Video) – 977 mln minut,
  4. Przeznaczenie: Saga Winx (Netflix) – 675 mln minut,
  5. El rey, Vicente Fernández (Netflix) – 648 mln minut,
  6. Andor (Disney+) – 624 mln minut,
  7. The Crown (Netflix) – 585 mln minut
  8. Opowieść podręcznej (Hulu) – 535 mln minut,
  9. Wielkie Brytyjskie Wypieki (Netflix) – 442 mln minut,
  10. Stranger Things (Netflix) – 416 mln minut.
Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie