Evan Peters jako seryjny morderca. Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera na ostatnim zwiastunie

Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera na finałowym zwiastunie
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Netflix zaprezentował drugi już zwiastun serialu Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera. W tytułową rolę wcielił się Evan Peters.

Serwis streamingowy przygotował serial poświęcony nie tyle postaci amerykańskiego seryjnego mordercy, co okolicznościom jego działań. W latach 1978–1991 Dahmer w makabryczny sposób odebrał życie siedemnastu niewinnym ofiarom. Twórcy chcą przedstawić w produkcji, jakie czynniki sprawiły, że morderca przed tyle lat unikał kary za swoje czyny.

W seryjnego zabójcę wciela się wspomniany już Evan Peters. Druga z istotnych ról przypadła Niecy Nash – aktorka zagra Glendę Cleveland, sąsiadkę Dahmera, która już na długo przed rozwiązaniem sprawy zwracała uwagę na jego dziwne zachowanie. Cleveland próbowała zainteresować sprawą policję, lecz służby ignorowały wezwania, jako że ofiary Dahmera pochodziły z marginalizowanych środowisk. W nadchodzącej produkcji Netflix odda więc sprawiedliwość kobiecie, która jako pierwsza zorientowała się, kim naprawdę jest Jeffrey Dahmer.

Oprócz Petersa i Nash na ekranach pojawią się też Richard Jenkins, Molly Ringwald, Michael Learned, Penelope Ann Miller i Dyllón Burnside. Za całość odpowiadają Ryan Murphy i Ian Brennan; twórcy współpracowali już wcześniej nad serialem Glee, zaś sam Murphy odpowiada także m.in. za popularną antologię American Horror Story.

Serial Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera jest już dziś dostępny na platformie Netflix. Wspomniany zwiastun zobaczycie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=MNILFUyM9jY
Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie