Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Czym zaskoczy Diablo 3 w wersji na PlayStation 4? Oto gameplay

Spodziewajcie się 60 klatek na sekundę oraz rozdzielczości 1080p. Jest też kilka niespodzianek dla trybu multiplayer.

Studio Blizzard pokazało ponad 6-minutowy fragment z rozgrywki Diablo 3 w wersji na PS4. Okazją do prezentacji była trwająca w ten weekend impreza PAX East. Wydarzenie zostało zarejestrowane przez serwis GameSpot, który zamieścił nagranie w sieci. Oglądając filmik nacieszymy nie tylko oczy, ale przy okazji dowiemy się o kilku ciekawostkach, które pojawią się w edycji Diablo 3 na PS4.

Będzie to na przykład system poczty, który pozwoli nam na wysyłanie przedmiotów z ekwipunku do naszych znajomych. Drugą nowością mają być podarunki. Jak to działa? Kiedy znajdziemy legendarny ekwipunek, to ktoś z listy znajomych będzie mógł otrzymać podobny bonusik.

Grając w Diablo 3 na PS 4 będziemy mogli natknąć się również na nowego wroga. Nemesis – bo o nim mowa – to bardzo silna bestia, która po pokonaniu gracza zwiększy swój poziom i zaatakuje inną osobę, którą mamy na liście znajomych. Jeśli to my wygramy, czeka na nas skrzynia złota i porzucony przez stwora ekwipunek. Podobny pomysł pojawił się już wcześniej m.in. w Bravely Default na Nintendo 3DS. Tam też atakujące naszych znajomych bestie zwane były Nemesis.

Ostatnia ciekawostka, o której dowiadujemy się z filmiku, dotyczy trybu pomocnika. W uproszczeniu chodzi o to, że jeśli nasi znajomi znacznie przewyższą nas poziomem doświadczenia, dołączając do ich gry na jakiś czas również będziemy mogli liczyć na wyższy poziom.

Diablo 3 w wersji na PlayStation 4 – tak się prezentuje


Diablo 3 zawita na PS 4 jeszcze w tym roku, prawdopodobnie we wrześniu. Zostanie okraszony dopiskiem Ultimate Evil Edition. Wraz z wersją podstawową gry dostaniemy dodatek Reaper of Souls.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się