Czy Hideo Kojima podejmie pracę z marką PlayStation?

Hideo Kojima oficjalnie rozstaje się po wielu latach pracy z firmą Konami. Co dalej?

Ostatnie wydarzenia w branży dotyczące Hideo Kojimy i zarządu firmy Konami mogły zszokować nie jednego gracza. Mimo tego, że ostatnim dziełem słynnego wizjonera jest gra, która zebrała oceny na poziomie 95/100 i stała się jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) w jego karierze, to zawsze ten okres będzie wspominany jako karygodne wręcz potraktowanie Japończyka przez firmę.

Człowiek z takim dorobkiem nie powinien długo czekać na oferty pracy lub próbować założyć własne studio. Jak wynika z doniesień japońskiego serwisu Nikkei, Hideo wybrał opcję drugą i podobno prowadzi rozmowy z Sony Computer Entertainment. Jeśli dojdzie do współpracy, to będzie świetna okazja dla Sony, aby jeszcze bardziej zdominować rynek.


Marka PlayStation potrzebuje ekskluzywnych tytułów. Naughty Dog wydaje w marcu ostatnią część Uncharted a kolejne The Last of Us zapewne pod koniec generacji. Seria God of War nie może trwać w nieskończoność a i Quantic Dream powoli wydaje swoje gry na platformę Sony. Jednak nowe studio to nowe możliwości, szczególnie z tak doświadczonym szefem jak Kojima i na pewno nowa marka niewykluczone, że będzie ekskluzywna dla PlayStation.

Miejmy nadzieje, że twórca serii Metal Gear Solid jeszcze nie raz zaskoczy świat swoją kreatywnością i rozmachem. Pozostaje nam tylko czekać.

24 Shares
Share24
+1
Tweet