Czemu Nintendo milczy na temat nowej konsoli NX? Znamy już odpowiedź

Nadchodzący sprzęt od japońskiego producenta będzie sporą nowością. Nintendo boi się, że konkurencja podchwyci pewne rozwiązania.

Satoru Iwata, czyli szef Nintendo, podczas spotkania z inwestorami jasno powiedział, że nie zamierza wyjawiać szczegółów dotyczących nadchodzącej konsoli o nazwie kodowej NX, aż do przyszłego roku. Boi się, że konkurencja skopiuje pewne rozwiązania. Tak się zresztą stało w przypadku Wii, które zapoczątkowało modę na kontrolery ruchu.

Nie możemy rozmawiać na temat NX. Jeśli tak by się stało, konkurencja może podchwycić nasze pomysły, a wtedy klienci nie będą zaskoczeni – podkreśla Satoru Iwata. – NX to całkiem nowy sprzęt, który zaprojektowaliśmy od zera. Warto jednak podkreślić, że Wii U oraz 3DS mają ogromną bazę gier. Natychmiastowe odcięcie oprogramowania dla poprzedniego sprzętu po wydaniu nowego, jest mocno nieefektywne – dodaje szef Nintendo.

Iwata daje więc przy okazji do zrozumienia, że w momencie kiedy producent pracuje nad nową konsolą, nadal będzie wspierać 3DS-a oraz Wii U. Jak dodaje, obecnie priorytetem jest zaspokojenie potrzeb posiadaczy Wii U.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: