Czekacie na dodatki do No Man’s Sky? Mamy świetną wiadomość!

Postawa dewelopera godna pochwały.

Kosmiczny symulator od studia Hello Games jest już dostępny na PlayStation 4, a od piątku (12 sierpnia) zagrają w niego również posiadacze komputerów PC. Skoro gra pojawiła się już na rynku, pewnie interesuje Was kwestia ewentualnych dodatków. Te są oczywiście w planach i co najważniejsze, będą za darmo!


Taką informację potwierdził Sean Murray ze studia Hello Games w rozmowie dla magazynu Red Bull: Chcemy dodać do No Man’s Sky mnóstwo nowych funkcji, jak frachtowce, nowe bazy i tego typu rzeczy. Chcemy to zrobić za darmo, ponieważ skoro już zapłaciliście za grę, nie powinniście wydawać jeszcze więcej pieniędzy. Więc nie będzie płatnych DLC, lecz tylko darmowe patche.

Oznacza to, że pojawiające się w przyszłości dodatki do No Man’s Sky będą wprowadzane do gry za pomocą aktualizacji. Przypominamy, że już pierwszy patch oznaczony numerem 1.03 zawiera masę świeżej oraz interesującej zawartości, jak ekstremalne warunki pogodowe, trzy ścieżki do wyboru wpływające na przebieg wydarzeń czy też nowe planety. Najważniejsze zmiany łatki przypominamy jeszcze raz poniżej.

Patch 1.03 do No Man’s Sky – najważniejsze zmiany:

 • Trzy ścieżki do wyboru na początku gry. W zależności od tego, na którą się zdecydujemy, zobaczymy w dalszej części rozgrywki zupełnie coś innego;
 • Zmiana zasady generowania wszechświata. Planety zostały przeniesione. Galaktyki zmieniły kształt i stały się 10 razy większe. Wszystko po to, by zróżnicować gameplay;
 • Większe zróżnicowanie stworów spotykanych na planetach;
 • Dodano martwe księżyce, planety z niską atmosferą czy ekstremalnie niebezpieczne planety;
 • Dodano burze piaskowe oraz śnieżyce;
 • O cztery razy bardziej zróżnicowane efekty atmosferyczne;
 • Dodano geometryczne anomalie. Podwodna erozja tworzy ciekawe ukształtowanie terenu na dnie mórz/oceanów. Na powierzchni zapuścimy się w mierzące nawet 128 metrów wysokości jaskinie!;
 • Więcej statków kosmicznych do zakupu. Zwiększono również możliwość ich rozbudowy;
 • Rozbudowano system handlu;
 • Lepsza grafika – rozdzielczość tekstur oraz oświetlenie ulegają poprawie. Jakość cieni poprawiona dwukrotnie;
 • Wprowadzono poprawki do systemu walki w przestrzeni kosmicznej. Nowością są m.in. trafienia krytyczne;
 • Częściej spotkamy kosmicznych piratów;
 • Exploity usunięte;
 • Wnętrza stacji kosmicznych bardziej zróżnicowane. Dodano bary, pomieszczenia handlowe czy laboratoria;
 • Zmiany w skanowaniu obiektów, dzięki czemu mamy wiedzieć, które planety zostały już odkryte przez innych graczy.

No Man’s Sky na PS4 – test płynności

Odpowiednią analizą płynności produkcji zajęli się eksperci z Digital Foundry, którzy sprawdzili działanie tytułu z zainstalowaną aktualizacją 1.03.

Jak możecie zobaczyć na filmiku poniżej, przez zdecydowaną większość czasu No Man’s Sky zachowuje stabilne 30 klatek animacji na sekundę. Problemy z płynnością pojawiają się natomiast podczas przelotu nad powierzchnią planet, gdzie fps-y potrafią zanurkować do 20, a w ekstremalnych przypadkach nawet do 13 ramek. Digital Foundry twierdzi, że źródłem spadków jest w tym przypadku proceduralne generowanie terenu opierające się na mocy procesora PlayStation 4, który – mówiąc potocznie – po prostu nie wyrabia z obliczeniami. Podchodząc zatem do lądowania na planecie i lecąc tuż nad jej powierzchnią zauważamy spadające wciąż klatki, lecz jest na to sposób. Wystarczy najzwyczajniej w świecie zmniejszyć prędkość i chwilkę poczekać, aż fps-y się unormują.

Przypominamy, że europejska premiera No Man’s Sky na PlayStation 4 zaplanowana jest na jutro (10 sierpnia), a wersja komputerowa pojawi się na rynku w piątek, 12 sierpnia. Jak mogliście przeczytać dzisiaj rano, pecetowcy otrzymają suwak FOV oraz wsparcie dla monitora 21:9.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

37 Shares
Share37
+1
Tweet