Cyberpunk 2077 zostanie pokazany na E3 2017? CD Projekt daje odpowiedź

REDzi wspominali, że ma być wielka niespodzianka.

Wygląda jednak na to, że będziemy musieli na nią poczekać trochę dłużej, a Cyberpunk 2077 nie będzie prezentowany podczas rozpoczynających się na weekend targów E3 2017. Zresztą, nawet GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana ominie Los Angeles, ponieważ jak tłumaczy przedstawicielka CD Projekt na oficjalnym forum spółki: Na E3 nie będziemy mieć stoiska, nie planujemy nic pokazywać ani ogłaszać.

Polacy będą obecni na E3 2017 jedynie po to, by realizować bieżące kontakty z partnerami. Nie będzie pokazywania żadnych gier.

Mogłoby się wydawać, że zbliżająca się impreza będzie dobrym miejscem, by pokazać Cyberpunk 2077 oraz promować Gwinta, lecz CD Projekt, jeśli chodzi o drugi z wymienionych tytułów, widzi to inaczej. – GWINTA: Wiedźmińską Grę Karcianą pokazywaliśmy na E3 w roku ubiegłym, jeszcze zanim w październiku 2016 r. rozpoczęła się Zamknięta Beta. Natomiast 24 maja br. rozpoczęła się Publiczna Beta gry – oznacza to, że wszyscy zainteresowani posiadacze komputerów PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4 mogą w nią zagrać bez konieczności oczekiwania na zaproszenie. Obecnie promocję GWINTA realizujemy innymi kanałami niż prezentacja na targach będących zamkniętą imprezą dla przedstawicieli firm i mediów bez możliwości masowego dostępu dla graczy – tłumaczy Katarzyna Szulc z CD Projekt.

Produkcja Cyberpunk 2077 na dobre się rozpędza. CD Projekt RED rośnie!

Tytuł jest obecnie w procesie produkcji i jak można się domyślać – przeglądając wrzucane ostatnio przez CD Projekt ogłoszenia o pracę w serwisie Skillshot – wszystko zaczyna się na dobre rozkręcać.

Polska spółka szuka sporo osób, w tym kilku projektantów rozgrywki, grafika czy speca od efektów specjalnych. W ogłoszeniach zaznaczono również, że krakowski oddział CD Projekt RED znacznie się rozrośnie:

CD Projekt RED narodziło się z czystej pasji do gier wideo. Założone w 2013 roku studio w Krakowie działa niezależnie z kreatywnego punktu widzenia, ściśle współpracując z oddziałem w Warszawie nad kluczowymi tytułami, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Cyberpunk 2077. Obecnie rozwijamy studio i chcemy zwiększyć jego rozmiar dwukrotnie lub nawet trzykrotnie w bardzo krótkim czasie.

Jak zatem widać, polska spółka realizuje strategię przedstawioną już w zeszłym roku, która mówiła właśnie o rozszerzeniu struktur.

CD Projekt ma dobrą wiadomość w sprawie Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to wciąż wiele domysłów i niewiadomych i jedyne co mamy, to zwiastun sprzed kilku lat. CD Projekt ma już jednak zaplanowaną kampanię promocyjna tytułu i mówi wprost – Będziecie zaskoczeni! To właśnie zaskoczenie ma być głównym elementem podczas promowania gry i zapewne jak już wszystko się rozpocznie, to z wielką petardą.

Kampania promocyjna jest zaplanowana. Jej elementem jest zaskoczenie, więc nie mogę powiedzieć chociażby, kiedy się pojawi. Właśnie dlatego, że ten moment ma być zaskakujący – powiedział Marcin Kiciński, którego cytuje agencja ISBnews.

Jak zatem widzicie, REDzi nie pisną ani słówka, zanim nadejdzie oczekiwany dzień. Liczymy na to, że skoro wszystko jest już zaplanowane, to nie będziemy musieli długo czekać na pierwszy krok.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.