Cyberpunk 2077 – żeńskie towarzyszki, battle royale i mikropłatności?

CD Projekt RED udziela kolejnych odpowiedzi na pytania o Cyberpunk 2077. Studio odniosło się do battle royale, mikropłatności i żeńskiej wersji Jackiego.

Niedawno polskie studio rozwiało obawy odnośnie tego, czy Cyberpunk 2077 będzie grą ekskluzywną dla Epic Games Store. Po akcji z Metro Exodus wszystkiego można się spodziewać, choć akurat w przypadku CP 2077 sprawa była praktycznie jasna – wszak CD Projekt dysponuje własną platformą sprzedażową GOG. Nie ma to jednak, jak oficjalne potwierdzenie, które zamyka wszelkie domysły i spekulacje. Teraz REDzi odpowiadają na kolejny zestaw żądnych wiedzy fanów.

Cyberpunk 2077 – mikropłatności. Mikro co?

Zaczynamy od pytania o mikropłatności. Skoro CD Projekt RED wspominało, że Cyberpunk 2077 ma posiadać jakąś formę multiplayera, kwestią czasu było pytanie, czy deweloper będzie chciał dodatkowo zarobić w sieciowym trybie. Sprzedawanie skórek na broń czy proponowanie wirtualnej waluty za prawdziwą kasę nie jest niczym nowym w świecie gier, a niektórzy wydawcy potrafią sprzedawać nawet kropki za jednego dolara. Tak, tak – bijemy tutaj do mikropłatności w CoD: Black Ops 4, które niektórych potrafią zniesmaczyć. Na szczęście, CD Projekt RED nie zamierza iść w tym kierunku.

Na pytanie o mikropłatności deweloper odpowiada: Mikro co? Wpis wzbogacono w GIF z serialu Kroniki Seinfelda: Nie widzę szans, aby to się wydarzyło.

Cyberpunk 2077 i battle royale

Skoro multiplayer będzie, to może battle royale? To popularny ostatnio tryb, który zagnieżdża się w kolejnych grach lub jest podstawą egzystencji dla innych tytułów. O tym, że battle royale przyciąga graczy jak magnes, może świadczyć popularność Fortnite Battle Royale czy niedawno wydanego Apex Legends. Jedni kochają battle royale, inni uciekają od tych słów z krzywa miną. Kto należy do tej drugiej grupy – może odetchnąć z ulgą. Cyberpunk 2077 nie będzie zawierał battle royale – potwierdza CD Projekt RED na Twitterze.

Cyberpunk 2077 – a co z żeńskimi towarzyszkami?

Udostępnione przez REDów fragmenty rozgrywki z CP 2077 pokazywały, że głównemu bohaterowi pomaga Jackie. Niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy zobaczymy również żeńską wersję Jackiego, np. po wybraniu kobiety jako głównej bohaterki gry (płeć ustalimy na początku rozgrywki).

CD Projekt RED odpowiada, że Jackie to Jackie i występuje on tylko jako facet. Lecz nie oznacza to, że w grze zabraknie żeńskich towarzyszek, które dołączą do nas podczas zabawy.

I to tyle na dzisiaj z cybernetycznego świata od CD Projekt RED. Jesteście zadowoleni z powyższych odpowiedzi dewelopera?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: