Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 i 200 GB na HDD? Nie, wymagania sprzętowe wkrótce

CD Projekt RED odnosi się do spekulacji graczy odnośnie tego, ile Cyberpunk 2077 zajmie miejsca na dysku twardym naszego PC.

Podczas wczorajszego pokazu nowych kart graficznych z serii NVIDIA GeForce RTX 30 zaprezentowano świeżutki zwiastun Cyberpunk 2077. Co prawda krótki, ale efektowny – w 4K, maksymalnych detalach i oczywiście z ray tracingiem. Kto nie widział materiału, znajdzie go na końcu tej wiadomości.

Cyberpunk 2077 – jakie wymagania PC?

W trakcie wydarzenia, dyrektor generalny firmy Nvidia, Jensen Huang, mówił również o problemach z rozmiarami gier sięgającymi teraz około 200 GB, a towarzyszył temu slajd zawierający zrzut ekranu z Cyberpunk 2077. I właśnie to stało się punktem zapalnym do rozważań na forum Reddit, czy nowa gra REDów zajmie aż tak dużo miejsca na dysku twardym?

Na szczęście sprawa została szybko skomentowana przez Marcina Momota z CD Projekt RED. Ten pisze na Twitterze:

Podczas gdy wymagania sprzętowe gry Cyberpunk 2077 nie są jeszcze dostępne (ale wkrótce je ogłosimy!), chciałem odnieść się do wątku na Reddit. Po zainstalowaniu gra nie zajmie 200 GB. Możesz oczekiwać, że wymagana ilość miejsca na dysku twardym będzie porównywalna z innymi współczesnymi tytułami.

Zatem ile? Trzeba się szykować na około 100 GB podczas instalacji. Czekamy na oficjalne szczegóły.

Data premiery Cyberpunk 2077 została ustalona na 19 listopada. Gra pojawi się wówczas na PC, PS4 i Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się