Cyberpunk 2077 – w grze pojawią się wątki związane z duchowością

0 komentarzy

Współzałożyciel CD Projektu Michał Kiciński wyjawił, że w najnowszej produkcji studia pojawi się postać mnicha buddyjskiego, a jeden wątek będzie związany z medytacją.

Michał Kiciński jest wciąż udziałowcem firmy, ale nie pracuje w niej już od kilku lat. W rozmowie z Pulsem Biznesu współtwórca CD Projektu powiedział, że ma nadzieję, że Cyberpunk 2077 oprócz strzelania będzie w stanie zaoferować graczom wątki zmuszające do refleksji, tak jak było w przypadku Wiedźmina 3.

Idąc dalej, Michał Kiciński poruszył też wątek duchowości w najnowszej produkcji firmy: „byłem wczoraj w CD Projekcie i rozmawiałem z głównym scenarzystą i szefem produkcji o włożeniu do Cyberpunka treści związanych z rozwojem duchowym. W grze jest postać mnicha buddyjskiego i wątek związany z medytacją„.

Współzałożyciel CD Projektu kilka lat temu odszedł z branży, decydując się przystąpić do prac nad rozwiązaniami ograniczającymi negatywny wpływ technologii na zdrowie ludzkie. Jednym z takich projektów jest minimalistyczny telefon o zmniejszonej emisji promieniowania elektromagnetycznego: „zaobserwowaliśmy, że na Zachodzie wiele osób świadomie minimalizuje obecność online, żeby być w życiu bardziej offline. Nasze urządzenie ma wspierać ten trend. Będzie dostępne w pierwszym półroczu. To pierwsze urządzenie z serii”, mówi Michał Kiciński.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się