Cyberpunk 2077 – samochód jak Płotka z Wiedźmina 3, garaże jak w GTA 5

W sieci wylądowały kolejne ciekawostki dotyczące Cyberpunk 2077. Tym razem dowiedzieliśmy się co nieco o pojazdach w grze.

Cyberpunk 2077 umożliwi nam kolekcjonowanie różnych samochodów i motocykli. Będziemy mogli wsiąść do każdego pojazdu z wymienionych typów, który zobaczymy w grze. Lecz co się stanie, kiedy zgubimy nasz środek lokomocji?

Cyberpunk 2077 – samochód na zawołanie

Paweł Sasko – główny projektant questów do gry Cyberpunk 2077 – wyjaśnił podczas rozmowy z serwisem VG24/7, że porzucony samochód lub motocykl gracza będzie się zachowywał tak samo jak Płotka z gry Wiedźmin 3. Będziemy mogli przywołać pojazd, a on w moment znajdzie się tuż obok.

Samochody są wyposażone w sztuczną inteligencję, jeśli je wezwiesz, zobaczysz, jak zbliżają się do ciebie. Będziesz patrzeć, jak twoje auto czy motocykl podjeżdżają na miejsce. Możesz więc po prostu zostawić pojazd gdzie chcesz, może gdzieś pójść, a później go szybko przywołać – tłumaczy deweloper.

Wspomniany serwis pisze również, że każdy nasz apartament będzie posiadał duży garaż, dzięki któremu możesz zbudować swoją kolekcję futurystycznych pojazdów (podobnie jak w GTA 5), wyznaczając ulubioną maszynę jako „główny” pojazd. Studio CD Projekt RED jeszcze nie zdecydowało, ile różnych modeli samochodów i motocykli znajdzie się w CP 2077, lecz ma być tego sporo. – Rzecz w tym, że możesz wymieniać te pojazdy, możesz zdecydować: „dobrze, to mój główny samochód, a to mój główny motocykl, którym jeżdżę” – dodaje Paweł Sasko.

Projektant zaznaczył też, że oprócz samochodów oraz motocykli, które możemy ujeżdżać, w CP 2077 znajdą się pojazdy latające oraz łodzie. Tych dwóch ostatnich typów nie będziemy mogli osobiście prowadzić, lecz znajdziemy się na ich pokładach w odpowiednich momentach fabuły.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.