Cyberpunk 2077 – ryzyko przesunięcia premiery? REDzi odnoszą się do obaw graczy

Długo musieliśmy czekać na podanie daty premiery Cyberpunk 2077, a kiedy już znamy konkretny dzień, pojawiają się obawy, czy deweloper jest w stanie dotrzymać kwietniowego terminu.

Data premiery Cyberpunk 2077 została wyznaczona na 16 kwietnia 2020 roku, kiedy to oczekiwana gra od CD Projekt RED zawita na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Oczywiście zakładając, że nie będzie przesunięcia daty premiery. Już w przypadku Wiedźmina 3 musieliśmy czekać dłużej niż początkowo nam obiecano, stąd nic dziwnego, że w sieci pojawiają się niepokojące szmery na temat tego, czy Polacy rzeczywiście wyrobią się z CP 2077 na kwiecień.

CD Projekt RED – robimy wszystko co w naszej mocy

Deweloper oczywiście zapewnia, że stara się jak może, by Cyberpunk 2077 zawitał do nas w kwietniu. – Każdy z nas bardzo ciężko pracuje, ponieważ mamy bardzo mało czasu, a gra jest bardzo duża – mówi szef krakowskiego oddziału CD Projekt RED – John Mamais – w rozmowie z serwisem GameSpot. Deweloper odniósł się tym samym do obaw, że pewnego dnia branżowe media przywitają graczy nagłówkiem: Premiera Cyberpunk 2077 opóźniona.

John Mamais podkreśla, że w zespole zawsze panuje atmosfera podekscytowania oraz wyczuwalna jest presja. To drugie jest niejako wynikiem licznych w ostatnim czasie prezentacji gry oraz obserwowania fanów, którzy mają wobec CP 2077 ogromne oczekiwania. – To utrzymuje hype, ale także wywiera presję i jest to w pewnym sensie wada, ponieważ negatywnie odbija się na ekipie, ale jest to zdrowy rodzaj presji, która sprawia, że staramy się być jeszcze lepsi – dodaje.

Praca wre, a do premiery zostało dokładnie pół roku. Sądzicie, że obędzie się bez opóźnień?

Cyberpunk 2077 w polskiej wersji na PGA 2019

Pamiętajcie, że już w ten weekend będziemy mogli zobaczyć Cyberpunk 2077 na własne oczy, przybywając do Poznania na PGA 2019. Będzie to pierwsze spojrzenie na polski dubbing w grze.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: