Cyberpunk 2077 z ray tracingiem. Zobaczcie, jak wygląda

CD Projekt RED oraz Nvidia mają świetne wieści dla graczy. Oczekiwany Cyberpunk 2077 wykorzysta technologię ray tracingu, by świat gry wyglądał jeszcze lepiej. Zapraszamy na porcję screenów.

CD Projekt RED oraz Nvidia współpracują nad zaimplementowaniem w grze Cyberpunk 2077 ray tracingu.

Cyberpunk 2077 – ray tracing na pokładzie

Nvidia przypomina, że ray tracing jest zaawansowaną techniką graficzną wykorzystywaną do uzyskania ultrarealistycznych efektów wizualnych w filmach. Karty Nvidia GeForce RTX posiadają wyspecjalizowane rdzenie procesora graficznego, dedykowane do akceleracji zadań związanych z ray tracingiem, dzięki czemu takie efekty wizualne mogą być renderowane w czasie rzeczywistym również w grach.

Śledzenie promieni pozwala nam realistycznie przedstawić jak zachowuje się światło w zatłoczonym środowisku miejskim – powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED (cytujemy za Nvidia). – Dzięki tej technice możemy dodać kolejną warstwę głębi do już imponującego megamiasta, w którym toczy się gra.

Nvidia przedstawiła dwa ekskluzywne screeny Cyberpunk 2077 z PC w rozdzielczości 4K z włączoną funkcją ray tracingu. Zobaczycie je na początku poniższej galerii. Zaraz za nimi znajdują się natomiast screeny bez ray tracingu, które publikuje CD Projekt RED. Możemy zerknąć na otoczenie, świat gry oraz postacie. Jest m.in. postać, którą odgrywa Keanu Reeves.

Cyberpunk 2077 – screeny (2 pierwsze z ray tracingiem)

Data premiery Cyberpunk 2077 została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku. Gra ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: