Cyberpunk 2077 przesunięty przez Xbox One? CD Projekt RED komentuje plotkę

0 komentarzy

Zeszły tydzień przyniósł ze sobą niepotwierdzoną informację, jakoby premiera Cyberpunk 2077 została przesunięta przez tragiczne działanie gry na Xbox One. Polski deweloper postanowił zabrać głos w sprawie.

Jeden z insider’ów stwierdził kilka dni temu, że podstawowa wersja Xbox One z 2013 roku nie jest na tyle mocna, by poradzić sobie z Cyberpunk 2077 w jego aktualnej wersji – funkcjonowanie tytułu na konsoli Microsoftu zostało określone jako “ekstremalnie niesatysfakcjonujące”.

CD Projekt RED zazwyczaj nie komentuje plotek na temat swoich gier, lecz tym razem postanowiono „wejść w słowo” pogłoskom. Jeden z twórców gry odniósł się do tematu na oficjalnym forum studia, gdzie podjął wątek z Twittera, który rozpoczął Cory Barlog, reżyser God of War. Ten napisał, że to normalne, iż gra nie chodzi płynnie przed wejściem w ostatni etap produkcji.

CD Projekt RED na to: Cory Barlog trafił w sedno. Oczywiście optymalizujemy grę pod kątem Xbox One, PlayStation i PC, ponieważ to właśnie się robi w ostatnich etapach rozwoju. Podczas tworzenia gry wiele rzeczy nie jest zoptymalizowanych, ponieważ istnieje wiele zmiennych mających na to wpływ.

Tak proste stwierdzenia jak„ Opóźnili grę z powodu X”, mogą być dobrą plotką, ale nie zawierają wiele prawdy. Zawsze jest wiele powodów. Wśród nich, i mogę mówić tylko za siebie, jest po prostu chęć naprawiania błędów, by gra była tak dopracowana, jak to możliwe. Nie ma w tym ukrytych podtekstów/przekazów, po prostu praca nad ulepszeniem gry.

CD Projekt RED daje zatem jasno do zrozumienia, że chce wypuścić jak najlepszy produkt i stąd przesunięcie daty premiery Cyberpunk 2077. Xbox One nie jest tutaj winowajcą.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września. Gra trafi na PC, Xbox One, PS4, Google Stadia

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się