Cyberpunk 2077 poza walką sklepów. To niekoniecznie dobra wiadomość

Cyberpunk 2077 poza walką sklepów. To niekoniecznie dobra wiadomość
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Twórcy Cyberpunk 2077 sprawę stawiają jasno. Nadchodząca produkcja od CD Projekt RED nie będzie czasowo dostępna w wybranym cyfrowym sklepie.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji najbliższych miesięcy, jak nie lat (wszystko zależy od tego, kiedy będzie miała miejsce premiera). Po znakomitym Wiedźminie 3, gracze naprawdę oczekują wiele od CD Projekt RED. W związku ze zbliżającą się premierą, nasuwa się pytanie o kwestię dystrybucji gry. Czy CD Projekt RED pójdzie w ślady chociażby twórców Metro Exodus i wyda grę z czasową wyłącznością na wybranej platformie cyfrowej?

Nic z tych rzeczy. Jeden z użytkowników Twittera zapytał o to producenta, a ten jasno stwierdził, że „nie chce ekskluzywności”. Dla graczy to na pewno dobra wiadomość, bo nie będą musieli zakładać dodatkowego konta na platformie, na której go nie mają. W grę zapewne wchodzą Steam, Epic Store czy GOG.com. Jest jednak druga strona medalu.

Premiera Cyberpunk 2077 to cios dla GOG.com

Oczywiście zrozumiałe jest, że taką grę jak Cyberpunk 2077 chce polski producent wydać dla jak najszerszego grona odbiorców. Dlatego też zapewne błędem by była czasowa wyłączność dla którejś z platform dystrybucji cyfrowej. Z drugiej strony, taka wyłączność dałaby mocnego kopa polskiemu GOG.com, który według źródeł serwisu Kotaku, boryka się z problemami.

Jak donoszą dziennikarze wspomnianej redakcji, platforma GOG zwolniła kilkunastu pracowników, co stanowi około 10% wszystkich zatrudnionych. Firma mówi jednak o restrukturyzacji trwającej od kilku miesięcy, a nie wielkich kłopotach. Jednak tego rodzaju zwolnienia nasuwają pytania o przyszłość GOG.com.

Platforma dystrybucji z Polski nie ma łatwo, chociażby ze względu na fakt pojawienia się konkurenta w postaci Epic Store. Ten nie tylko daje większą prowizję twórcom, ale też może liczyć ostatnio na spory rozgłos ze względu na premierę Metro Exodus. GOG.com brakuje tego rodzaju wabików, a przecież Cyberpunk 2077 mógłby być jednym z nich.

Cyberpunk 2077 – dobro gry przede wszystkim

Mam zatem mieszane uczucia co do decyzji CD Projekt RED w sprawie dystrybucji Cyberpunk 2077. Z jednej strony rozumiem, że liczy się dobro samej gry i wydanie jej nawet tylko z krótką wyłącznością na GOG.com, mogłoby odbić się bardzo negatywnie na sprzedaży. Z drugiej, jestem za rozwojem platformy GOG.com. Im więcej konkurencji w tym zakresie, tym lepiej dla graczy. Po za tym jest to zawsze wspieranie lokalnego biznesu i walka z branżowym monopolistą jakim jest Steam.

Czas pokaże jak rozwinie się sytuacja. Być może na GOG.com trafią chociaż interesujące promocje lub pakiety dodatków dla Cyberpunk 2077. To już by był pozytywny akcent. Kibicując naszym, liczę na miłą niespodziankę w trakcie premiery Cyberpunk 2077.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie