Cyberpunk 2077 – potwierdzono ważny szczegół produkcji

CD Projekt RED szuka pracownika, który zajmie się…

Cyberpunk 2077 nadal skrywa się za grubą kurtyną tajemnicy i nie poznaliśmy dotychczas wielu konkretów na temat nadchodzącego RPG. Jeden ze szczegółów zdradza jednak ogłoszenie o pracę, które polskie studio zamieściło na swojej stronie internetowej. Mogliśmy się go spodziewać, lecz nie ma to jak oficjalny głos ze strony dewelopera.


CD Projekt RED ogłasza, że poszukuje obecnie osoby, która dołączając do ekipy pracującej nad Cyberpunk 2077 zajmie się kompleksowym opracowaniem systemu jazdy/latania pojazdami. Oznacza to, że cyberpunkowy świat przemierzymy nie tylko o własnych nogach, lecz również za kierownicą samochodów oraz sterami maszyn latających. Kto wie, może będzie i tak, że dostaniemy samochody potrafiące wzbić się w powietrze, a nie osobne maszyny jeżdżące oraz latające.

Poszukiwany programista powinien mieć przynajmniej pięcioletnie doświadczenie w branży gier, znać się na optymalnym wykorzystaniu zasobów CPU oraz pamięci, mieć w jednym paluszku obsługę C++ czy rozumieć zasady odnoszące się do fizyki pojazdów. To oczywiście nie wszystko. Pełne ogłoszenie o pracę znajdziecie na tej stronie.

Na pierwszym trailerze Cyberpunk 2077, pokazanym jeszcze w 2013 roku, mogliśmy zobaczyć latające pojazdy policyjne. Najnowsze ogłoszenie o pracę sugeruje, że będą to jedne z maszyn, za których sterami usiądą gracze.

CD Projekt RED zbiera ekipę do Cyberpunk 2077

Chyba sporo jeszcze wody w Wiśle upłynie, zanim zagramy w nowy tytuł od CD Projekt RED (nie licząc GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana). Na początku lipca deweloper zamieścił na swojej stronie internetowej kolejne ogłoszenie o pracę. Tym razem poszukiwano producenta tytułu Cyberpunk 2077.

Idealny kandydat na takie stanowisko powinien posiadać przynajmniej dwuletnie doświadczenie przy grach formatu AAA lub w przemyśle filmowym, doskonale orientować się w procesie tworzenia gier czy umiejętnie posługiwać się językiem angielskim. Do zadań producenta będzie należało zarządzenie zespołami projektantów i artystów, ścisła współpraca z dyrektorem gry i producentem wykonawczym oraz ogólna koordynacja procesu powstawania Cyberpunk 2077.

Osoba na tym stanowisku będzie uczestniczyć w produkcji jednej z najlepszych gier AAA na świecie – pisze pewnie CD Projekt RED a my mocno trzymamy kciuki, by Cyberpunk 2077 rzeczywiście znalazł się w takim gronie. Ktoś w to wątpi?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

59 Shares
Share59
+1
Tweet