Cyberpunk 2077 – multiplayer powiązany z fabułą, sugeruje CD Projekt RED

Choć Cyberpunk 2077 to przede wszystkim zabawa dla jednego gracza, w późniejszym czasie CD Projekt RED zafunduje nam również tryb wieloosobowy. Bardzo możliwe, że w jakimś stopniu będzie on powiązany z kampanią fabularną.

Multiplayer w Cyberpunk 2077 został oficjalnie potwierdzony na początku września, lecz wszelkie szczegóły na temat wieloosobowej rozgrywki są nadal ściśle strzeżone. Nie wiemy zatem, w jakiej formie przyjdzie do nas multi, lecz prawdopodobnie będzie to forma o wiele bardziej rozwinięta niż się spodziewamy. Na zwykłym wrzuceniu różnych trybów sieciowych do Night City raczej się nie skończy, sugeruje wypowiedź Max’a Pearsa, projektanta poziomów w CP 2077.

Cyberpunk 2077 – jaki multiplayer?

Multiplayer w CP 2077 ma “pasować” do uniwersum i świata gry – zaznacza Max Pears w rozmowie z redaktorem serwisu VGC. Chociaż deweloper nie mówi tego wprost, wygląda na to, że sieciowa rozgrywka może mieć jakiś związek z ogólną fabułą gry.

Nie mogę powiedzieć zbyt wiele na ten temat, ponieważ wciąż trwają prace, ale chcemy się upewnić, że gra wieloosobowa pasuje do tradycji świata cyberpunk, pasuje do tego, kim jesteśmy jako firma, ponieważ historia jest dla nas bardzo ważna. Ponadto musi pasować do tego, jak projektujemy gry – zaznacza Max Pears. – Dlatego tak ważne było, aby przejść przez proces badawczo-rozwojowy, aby upewnić się, że nie tylko wrzucamy coś do gry, lecz że jest to multiplayer od CD Projekt RED, który odzwierciedla nasze przekonania i filozofię projektowania – dodaje.

Brzmi naprawdę intrygująco i jesteśmy niezwykle ciekawi, w jakim kierunku pójdzie multiplayer w CP 2077. Zanim się do niego dorwiemy, minie jednak sporo czasu. Jak wcześniej zaznaczali REDzi:

Na razie planujemy dostarczyć Cyberpunk 2077 w kwietniu, a następnie zajmiemy się DLC (za darmo!) i zawartością dla jednego gracza, a gdy już skończymy – zaprosimy Cię do akcji w trybie multiplayer.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 pojawi się na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Premiera gry została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.