Cyberpunk 2077 – mikropłatności po premierze gry? CD Projekt RED ma jasne stanowisko

Mikropłatności są zmorą graczy, a pojawianie się takiej opcji w płatnych tytułach jest uważane za dojenie naszych portfeli. Cyberpunk 2077 zadebiutuje bez mikropłatności, lecz niektórzy zaczęli się obawiać, że przyjdą one do gry wraz z trybem multiplayer.

Studio CD Projekt RED jest szanowane przez graczy nie tylko za wysokich lotów produkcje, lecz również za brak mikropłatności w serii Wiedźmin. Przed nami jednak Cyberpunk 2077 i całkowicie inny świat, lecz jak się okazuje, niektóre rzeczy zostaną po staremu.

Cyberpunk 2077 – mikropłatności? Stanowcze NIE

REDzi zapewniali już dawniej, że w Cyberpunk 2077 nie zobaczymy mikropłatności. Potwierdzenie trybu multiplayer jednak wywołało mały niepokój w niektórych sercach. Wszystko wynika z tego, że niektórzy wydawcy decydują się na premierę swoich gier bez mikrotransakcji, ale dodają je w późniejszym czasie (po publikacji recenzji). CD Projekt RED nie chce mieć jednak nic wspólnego z takimi praktykami, nawet jeśli miałoby to przynieść dodatkowe pieniądze firmie.

John Mamais – szef krakowskiego oddziału CD Projekt RED – potwierdził na łamach GameSpot, że uwzględnienie mikrotransakcji w grach po premierze i ryzykowanie tym samym utratą zaufania społeczności to zły pomysł.

Myślę, że wrzucanie mikrotransakcji do gry po jej wydaniu to zły pomysł – powiedział Mamais. – Wydaje się jednak, że jest to bardzo opłacalne. Prawdopodobnie jest to trudna decyzja dla faceta, który prowadzi firmę, czy powinniśmy to zrobić, czy też nie. Ale jeśli wszyscy tego nie znoszą, dlaczego mielibyśmy zrobić coś takiego i stracić dobrą wolę naszych klientów? – dodał deweloper.

Zatem spokojna głowa – Cyberpunk 2077 ani w dniu premiery, ani później nie zostanie dotknięty mikropłatnościami.

Premiera Cyberpunk 2077 będzie miała miejsce 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 oraz Xbox One. Tytuł pojawi się również na Google Stadia.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: