Cyberpunk 2077 – Keanu Reeves wyjawia motywy udziału w grze od CD Projekt RED

Keanu Reeves pojawił się w najnowszym trailerze Cyberpunk 2077 i wywołał niemałe trzęsienie ziemi. Nie myślcie jednak, że to jedynie zagranie marketingowe, ponieważ aktor wcieli się w znaczącą postać dla całej historii.

Studio CD Projekt RED postawiło na wielkie nazwisko i jak się okazuje, był to strzał w dziesiątkę. Keanu Reeves nie został jednak wynajęty tylko po to, by wystąpić w trailerze Cyberpunk 2077 oraz w małym epizodzie gry. Postać, w którą się wcieli, to coś więcej.

Keanu Reeves zachwycony wizją Cyberpunk 2077

Aktor odegra postać rockerboya Johnny’ego Silverhanda i będzie jedną z ważniejszych postaci w fabule CP 2077. Serwis IGN opublikował specjalny materiał z targów E3 2019, w którym Keanu Reeves wyjaśnia powody, dla których postanowił pójść na współpracę z CD Projekt RED.

CD Projekt RED pozwala mi na dodanie czegoś od siebie, w kwestii tonu, mowy oraz tego, jak porusza się Johnny. Dziki sesjom mocap [motion capture] mogłem nadać tej postaci charakter i osobowość. To zresztą jeden z powodów, dla których zainteresował mnie ten projekt, bo nie chodziło jedynie o sesję mocap dotyczącą mojej twarzy. Poproszono mnie po prostu o wcielenie się w pewną rolę. Na dodatek, bardzo fajną rolę. Spodobał mi się również format gry, pytania, które zadaje oraz wyzwania, jakie stawia przed graczem – mówi Keanu Reeves.

To jednak nie wszystko. Aktor dodaje, że bardzo spodobał mu się sposób, w jaki Cyberpunk 2077 snuje swoją opowieść: Nie chodzi tylko o wybór zakończenia, lecz również wybór własnej ścieżki. Bardzo mi się to spodobało. Keanu Reeves twierdzi, że otrzymamy niemal filmowe doświadczenia, a sam scenariusz jest tak ciekawy, że podczas jego czytania mamy wrażenie obcowania z prawdziwą literaturą.

Keanu Reeves zakończył rozmowę tajemniczym stwierdzeniem, że odgrywana przez niego postać jest częścią podróży gracza, ale także gracz jest częścią podróży jego bohatera.

Marcin Iwiński ujawnił również podczas targów E3 2019, że Keanu Reeves jest drugą postacią pod względem liczby wypowiadanych linii dialogowych w całej grze Cyberpunk 2077. Aktor spędził w studio nagraniowym 15 dni.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.