Oto winny. Dlatego będzie tylko jedno fabularne DLC do Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności już niebawem dostanie pokaz
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Cyberpunk 2077 doczeka się wyłącznie jednego fabularnego DLC. Okazuje się, że winna temu jest kontynuacja gry, a przynajmniej tak uważa jeden z deweloperów.

Twórcy Cyberpunk 2077 przed premierą wielokrotnie podkreślali, że ich tytuł otrzyma co najmniej tyle samo wsparcia po premierze, co Wiedźmin 3. Tak się jednak nie stało ani nawet nie stanie. W końcu Wiedźmin dostał aż 16 bezpłatnych DLC oraz dwa wielkie fabularne rozszerzenia. CP77 tymczasem ma sporo aktualizacji, trochę darmowej zawartości, a na horyzoncie nieśmiało wygląda pierwsze duże DLC. I tyle.

Fanów to niestety za bardzo nie ucieszyło, a powstała nawet specjalna petycja, w której gracze domagają się dalszego wsparcia. W pewien sposób było im to obiecane. Tymczasem CDPR niedawno zapowiedział trzy nowe gry ze świata Wiedźmina oraz drugą część Cyberpunk 2077. No i deweloperzy pracują również nad RPG we własnym, autorskim świecie.

Być może poznaliśmy przyczynę osłabionego wsparcia CP77 po premierze. Z jednej strony nie jest to jednak nic zaskakująco, a mogliśmy się tego domyślać tak naprawdę od dłuższego czasu. Jeden z deweloperów, Miles Tost, Acting Lead Level Designer z CDPR, napisał na Twitterze ciekawą wiadomość.

No i wiecie, dla wszystkich zastanawiających się dlaczego „tylko” jedno rozszerzenie do Cyberpunk 2077.

– czytamy w poście na Twitterze

Do postu załączono odnośnik związany z zapowiedzią drugiej części CP77. Implikuje to dość wyraźnie, że twórcy porzucili ideę zrobienia większej liczby DLC do wydanej już gry, aby właśnie skupić się na jej kontynuacji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie