Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED ukrywa wiadomość w zwiastunie. Oto ona

Emocje jeszcze nie opadły po prezentacji Cyberpunk 2077, a polskie studio z pewnością zadba, by o grze było głośno w nadchodzących dniach i tygodniach. Gracze odnaleźli właśnie sekretną wiadomość, którą zaszyto w trailerze edycji kolekcjonerskiej.

Prezentacja Cyberpunk 2077 na konferencji Microsoftu zrobiła naprawdę duże wrażenie. Poznaliśmy datę premiery, możemy zamawiać tytuł w przedsprzedaży (z unikatowymi steelbookami w niektórych sklepach!), ujawniono też edycję kolekcjonerską, która ukrywa coś jeszcze. Użytkownicy forum Reddit dotarli do tajnej wiadomości od CD Projekt RED, której trop odnaleziono we wspomnianym filmiku.

Cyberpunk 2077 – przeprosiny, hype i pre-ordery

Wreszcie, po miesiącach przygotowań, możemy podzielić się z wami dwiema ważnymi rzeczami, nad którymi ciężko pracowaliśmy – zwiastunem fabularnym CP2077 i zupełnie nowym gameplayem! Tak, tak, wiemy – na razie demo jest dostępne tylko dla szczęśliwców, którym udało się zdobyć bilety do E3, a reszta będzie musiała poczekać na gamescom lub publiczną sesję Q&A na PAX w sierpniu.

Tak, spodziewamy się krytyki w internecie :(. „Dlaczego nie traktujecie nas fair”, „dlaczego gameplay nie został od razu pokazany wszystkim?”. Powód jest taki, że chcemy jak najlepiej wykorzystać miesiące pracy, które włożyliśmy w demo i pokazać je po raz pierwszy na żywo podczas E3 i na Gamescomie. Opublikowanie gameplay’u w sieci od razu sprawiłoby, że prezentacja na Gamescom nie miałaby sensu, a my znacznie ograniczyłybyśmy szansę na zbudowanie hype’u.

Dlaczego musimy budować hype? Aby więcej graczy zainteresowało się tytułem Cyberpunk 2077 i przekonało się do naszej produkcji. Ponadto hype może przerodzić się w sprzedaż (w końcu nie jesteśmy organizacją charytatywną), a dobra sprzedaż pozwala nam się rozwijać, podejmować twórcze ryzyko i dostarczać nowe, wspaniałe gry, które sprawią Ci przyjemność.

I nie zapominajmy o jeszcze jednym bardzo ważnym ogłoszeniu – dacie premiery. Za niecały rok, 16 kwietnia 2020 r., W końcu będziesz mógł zatopić zęby w Cyberpunk 2077.

Jak zapewne zauważyłeś, przygotowaliśmy 2 edycje gry. Dlaczego tylko dwie? Ponieważ kiedy sami składamy pre-ordery, nie lubimy zaglądać do Wikipedii, by porównywać zawartość. Mamy prostą ofertę: istnieje standardowa edycja, ta, którą wybierze większość graczy oraz limitowana edycja kolekcjonerska. Chociaż jesteśmy dumni z kolekcjonerki, chcielibyśmy zwrócić uwagę na tę pierwszą. Dlaczego? Ponieważ jest wypełniona po brzegi różnymi dobrami. Sądzimy, że podnosi to poprzeczkę dla „standardowych wydań” i mamy nadzieję, że myślicie tak samo.

Ponadto, zamówienia przedpremierowe można już składać i pewnie się zastanawiacie, czy ma to teraz sens. Tak, jeśli chcesz dać nam dodatkowe wsparcie. Pre-ordery pomagają nam budować oczekiwania – im więcej kopii kupicie, tym większa szansa dla nas na pozyskanie sprzedawców (w dystrybucji cyfrowej i pudełkowej). Dlatego, jeśli podoba Ci się to, co widzisz, będziemy wdzięczni za „głosowanie na tak” za CP2077 i złożenie pre-ordera. Jeśli nadal się wahasz, radzimy poczekać na więcej materiałów lub recenzje. Naszym celem jest, abyś naprawdę cieszył się CP2077 i nie żałował pre-ordera.

Zespół CD PROJEKT RED

Złóż zamówienie przedpremierowe z unikatowym steelbookiem

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.