CWL PRO – 4 mln dolarów w puli nagród

Sporo do wygrania. Oto szczegóły turnieju w Call of Duty.

Pierwsze w historii rozgrywki profesjonalnej ligi Call of Duty rozpoczynają się dziś w Stanach Zjednoczonych, w Columbus, Ohio. Stawką w pierwszej fazie turniejów grupowych jest 700 000 dolarów. Kolejna, czerwcowa faza oferuje taką samą stawkę, zaś wieńczące sezon wydarzenie – Światowe Mistrzostwa Call of Duty – podbijają pulę o kolejne 1,5 miliona dolarów, co łącznie daje w tym sezonie około 4 mln dolarów do zdobycia przez najlepsze drużyny CWL – światowej ligi Call of Duty.

Przez kolejnych pięć tygodni 16 profesjonalnych drużyn z Ameryki Północnej, Europy i Azji będzie zmagać się w Columbus, Ohio na terenie obiektu MLG Arena w pierwszej fazie rozgrywek. Poza pulą nagród w wysokości 700 000 dolarów, zespoły walczą również o kwalifikację do czerwcowej fazy drugiej.

Rywalizacja w CWL jest w tym roku wyjątkowo zaciekła – komentuje Rob Kostich, który w Activision odpowiada za całokształt marki Call of Duty. – Światowa Liga Pro połączy w rozgrywkach najlepsze drużyny, które powalczą o naprawdę wysokie nagrody pieniężne w każdej fazie, ale i o zapewnienie sobie miejsc w największym wydarzeniu tego roku – Mistrzostwach CWL – dodaje.

Grupy i planowane zawody pierwszej fazy:

  • Team EnVyUs, Splyce, Cloud 9, Mindfreak – 21 – 23 kwietnia
  • FaZe Clan, Rise Nation, Fnatic, Evil Geniuses – 28 – 30 kwietnia
  • eUnited, Luminosity Gaming, Millenium, Epsilon – 5 – 7 maja
  • OpTic Gaming, Red Reserve, Enigma6 Group, Elevate – 12 – 14 maja
  • Playoffs of the top eight teams – 21 – 23 maja

Drużyny zapewniły sobie miejsce w pierwszej fazie rozgrywek Światowej Ligi CWL Pro zdobywając punkty CWL Pro w ostatnich miesiącach turniejowych zmagań. Kolejnych pięć weekendów potrwają zawody pierwszej grupy, a druga faza ligi rozpocznie się 29 czerwca.

Dwie drużyny ze szczytu tabeli przejdą automatycznie do drugiej fazy ligowych rozgrywek. Ostatnie drużyny z każdej grupy będą musiały powalczyć o możliwość udziału w niej w specjalnych dogrywkach.

Mecze pierwszej fazy można będzie obejrzeć na żywo w grze Call of Duty: Infinite Warfare na PS4, za pośrednictwem zintegrowanej aplikacji, lub pod adresem mlg.tv/callofduty.

Źródło: Materiał organizatora

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.