CrossfireX opóźnione. Pandemia przeszkodziła twórcom

0 komentarzy

Sieciowa strzelanka CrossfireX została opóźniona na przyszły rok. Deweloperzy przyznali, że pandemia wpłynęła na rozwój gry.

Rok 2020 nie jest łaskawy dla konsolowych tytułów ekskluzywnych Microsoftu. Najpierw przesunięto Halo Infinite, potem The Medium, a teraz podobny los spotkał shooter od Smilegate i Remedy.

Twórcy podzielili się na Twitterze dość przykrą informację. CrossfireX zostało przesunięte na 2021 rok, bez podania konkretnej daty premiery. Powodem opóźnienia są utrudnienia wynikające z pandemii.

Po długich rozważaniach i przemyśleniu wyzwań, jakie postawiła przed deweloperami Smilegate pandemia, podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu wydania CrossfireX na 2021 rok.

Opóźnienie premiery pozwoli nam dostarczyć Crossfire na konsole takim, jakim chciałby tego nasz zespół. Wkrótce podzielimy się nowymi informacjami.

~Zespół CrossfireX na Twitterze

Tytuł ten to ambitny FPS, który łączy w sobie kampanię, standardowy tryb multiplayer i moduł battle royale. Za single-player odpowiada Remedy Entertainment, które możecie kojarzyć z Alan Wake i Control, a pieczę nad trybem sieciowym objęło studio Smilegate.

Jeśli twórcy faktycznie potrzebują jeszcze trochę czasu na doszlifowanie produkcji, to warto im zaufać. Szkoda tylko, że Xboxy chwilowo utraciły kolejny, ważny tytuł ekskluzywny. Gra miała ukazać się tylko na PC, Xbox One i Xbox Series, a jej premierę planowano na 2020 rok.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się