Crimson Desert – zapowiedziano nowe MMO. Pierwszy zwiastun powala

Crimson Desert – zapowiedziano nowe MMO. Pierwszy zwiastun powala
Newsy PC PS4 XOne

Opublikowano pierwszy zwiastun Crimson Desert – nowego MMORPG osadzonego w ogromnym otwartym świecie. Jest co podziwiać.

Studio Pearl Abyss, odpowiedzialne za stworzenie znanego i lubianego MMORPG o tytule Black Desert, ujawniło, że pracuje nad projektem nowego MMORPG z otwartym światem. Co więcej, nie jest to jakiś szkic czy plan wstępny: przeciwnie, koreański zespół już właściwie kończy prace nad grą. Opublikowano 3-minutowy trailer, którego zawartość powinna przypaść do gustu fanom trzeciej części Wiedźmina (o ile ktoś mógłby fanem Wiedźmina nie być).

Crimson Desert ma być powiązany fabularnie z poprzednim dziełem Pearl Abyss. Nie będzie to jednak kontynuacja, a raczej swego rodzaju prequel – jak mówią autorzy, przyczyną rozpoczęcia prac nad grą była chęć opowiedzenia o przeszłości świata Black Desert.

Nowe dzieło koreańskiego studia ma oferować zarówno zabawę w multiplayerze, jak i duży tryb dla pojedynczego gracza. Głównym bohaterem gry jest jegomość o imieniu Macduff, który stoi na czele bandy najemników. Jak to zwykle bywa w RPG-ach, Macduff będzie postacią rozdartą wewnętrznie i trapioną przez rozterki natury moralnej oraz własne decyzje z przeszłości. Crimson Desert zadebiutuje zarówno na PC, jak i PS4 i Xbox One. Kiedy? Tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie