Counter-Strike 2 może mieć dziwną nowość. Zwierzaki pójdą z nami w bitwę?

Counter-Strike 2 może dostać zwierzaki, które pójdą z nami w bitwę
Newsy PC

Counter-Strike 2 chce „więcej, lepiej i bardziej”. Jednym z pomysłów Valve może być dodanie do gry pewnej formy towarzyszy broni. I to dość nieoczywistych.

DOTA 2, prawie każde MMO i wiele gier singleplayer oferuje możliwość posiadania zwierzęcych towarzyszy. Te dzielone są na dwa rodzaje – albo to integralny element rozgrywki, który może np. podbić statystyki naszej postaci lub, nieco częściej w tytułach sieciowych, to po prostu wirtualni towarzysze pełniący wyłącznie funkcję ozdoby. Nic zaskakującego, ale czemu ktoś miałby dodawać je do Counter-Strike 2?

Ten pomysł brzmi w istocie kuriozalnie, ale właśnie na to wskazują najnowsze odkrycia dataminera GabeFollower (za PCGamesN). Specjalista od kopania w danych gier Valve i YouTuber odkrył w plikach CS2 wzmianki o „zwierzętach” (ang. „pets”). Znalazł dedykowany slot w ekwipunku zatytułowany „PET”. Ma się on znajdować tuż obok skinów, graffiti czy muzyki. Nazwa może być po prostu jakimś skrótem, ale odkryto też powiązane tekstury, choć na razie to jedynie placeholdery w postaci grafik kurczaka.

W grze pojawić się ma również „pet capsule”. Jak sama nazwa wskazuje, to najpewniej kolejna kapsuła, którą będzie można zdobyć (lub kupić), która po otwarciu nagrodzi nas zwierzakiem. Czy jednak faktycznie w meczach Counter-Strike 2 pojawią się psy, koty czy inne żyjątka dumnie kroczące za swoim właścicielem? W teorii brzmi to abstrakcyjnie, a w praktyce – może powodować niezłe problemy z koncentracją na samej rozgrywce.

Inna opcja to po prostu dodanie do gry opcji customizacji… kurczaków. Być może Valve chce, aby gracze mogli sami „ubierać” te zwierzęta, klasycznie już rozsiane po wielu mapach? Na razie tego nie wiemy, ale zapewne w niedługim czasie dokładnie poznamy, jakie inne nowości zaoferuje CS2.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie