Valve nie bawi się z cheaterami. Counter-Strike 2 może mieć rewolucyjny system anti-cheat

Counter-Strike 2 może mieć rewolucyjny system anti-cheat
Newsy PC

Counter-Strike 2 jest już pewnikiem, a wraz z nim – zapewne nadejdzie kolejna fala cheaterów. Czy jednak na pewno? VAC Live może kompletnie zmienić rozgrywkę.

Gracie sobie meczyk w CS-a, a tu nagle… cheater. I to taki, że nawet nie macie wątpliwości co do tego, że ten ktoś oszukuje. Aimhack, wallhack, pewnie i mnóstwo innych “hacków” – wszystko. I wtedy zaczyna się problem, bo jednak z meczu wyjść nie wypada (no bo ban lub kara), więc trzeba męczyć się przez kolejne nawet kilkadziesiąt minut. Istnieje spora szansa, że w przypadku CS2 sytuacja będzie wyglądała o niebo lepiej.

Counter-Strike 2 z VAC Live

Każdy kojarzy autorski system VAC od Valve, który dosłownie piętnuje oszukujących graczy. Problem w tym, że w darmowym CS:GO cheaterów jest tyle, że VAC ewidentnie za nimi nie nadąża. W grupie moich znajomych mecze niekiedy zamieniają się w ustalenie, kto z innych graczy “czituje”. Jest to denerwujące, ale gorzej, że na taki mecz marnujemy czas. Być może właśnie Valve postanowiło coś na to poradzić.

Użytkownik Aquarius donosi o bardzo ciekawym odkryciu w plikach CS2. Otóż znaleziono tam wzmiankę o nowym systemie VAC Live. Wedle odkrytych komunikatów wysyłanych na serwer, nowy VAC ma na żywo śledzić każdą rozgrywkę i w czasie rzeczywistym decydować o tym, czy ktoś oszukuje. Jeżeli wykryje cheatera, mecz zostaje natychmiastowo zakończony. Może to tak naprawdę oznaczać same dobre rzeczy, choć nietrudno się domyślić, iż anulowanie wielu meczów może okazać się niezwykle irytujące także dla uczciwych graczy.

Obecnie trwają testy beta nowego CS-a, ale zaproszeni zostali do nich tylko nieliczni i do tego aktywni na serwerach gracze. Premiera gry ma nastąpić latem. Counter-Strike 2 ma kompletnie zmienić i odświeżyć grafikę, twórcy przemodelowali dźwięk, design map, a także użyteczność granatów dymnych. Jakby tego było mało, możemy liczyć na system “tickless”. Więcej o zmianach przeczytacie w tym artykule. Teraz pozostaje nam tylko wyglądać premiery i liczyć, że VAC Live to prawda i Valve ograniczy liczbę oszustów w grze.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie