Co w najbliższych DLC do DriveClub? Poznaliśmy szczegóły

Nie tylko dodatkowe samochody, lecz również nowy tryb rozgrywki oraz naprawa drobnych błędów.

Jeszcze dzisiaj rano publikowaliśmy gameplay zwiastujący nadchodzące DLC do DriveClub. Na krótkim filmiku mogliśmy zobaczyć prawdziwą prędkość. Teraz przyszła pora na nieco więcej informacji i świetny trailer, który przedstawia dodatkową zawartość.


Aktualizacja 1.11 pojawi się do końca lutego. Znajdziemy w niej nowy tryb rozgrywki, w który pobawimy się online – Team Time Trial. Łatka wprowadzi też dwa nowe warianty dla japońskiej trasy Kobago oraz pozwoli nam pomalować auto tuż przed Eventem. Po jej instalacji powinniście zauważyć również zmniejszony próg zmiany biegów, co przełoży się na ich szybszą redukcję.

Łatka pozwoli również wyłączyć widok obrotomierza, jeśli wybierzemy widok zza kierownicy. W opcji kamery Chase Cam wprowadzone zostanie z kolei szybsze schnięcie kropli deszczu.

Aktualizacja 1.11 poprawi ponadto problem duchów w starciach sieciowych, które potrafiły zablokować tor. Sprawi też, że trofea Contender oraz Unbeatable będziemy mogli odblokować nawet wówczas, gdy wyzwanie wygaśnie podczas przebywania offline.

Ostatnią ważną zmianą będą obniżone wymagania do odblokowania tras. Teraz potrzebujemy 12 gwiazdek do odblokowania drugiego etapu. Po aktualizacji wystarczy 8. Żeby przystąpić do ostatniego wyścigu wystarczą natomiast 22 gwiazdki zamiast obecnych 27.

Tyle w pierwszej aktualizacji. Evolution Studios zdradziło jednak, co przyniesie następne rozszerzenie, które powinniśmy dostać między 24 a 26 lutego. A więc lecimy:

  • samochód VUHL 05c za darmo;
  • DOWNFORCE Expansion Pack, w którym zaparkowały: Ferrari F50, Chevrolet Corvette Z06 Centennial Edition, SRT Viper GTS, Koenigsegg One:1 oraz Jaguar F-Type R Coupé. Na dokładkę 11 Eventów i 5 trofeów;
  • The Midnight Tour Pack – tutaj 11 Eventów i 5 trofeów;
  • 2 paczki z nowymi malowaniami (po 5 wzorów w każdej).

Na koniec deweloperzy zdradzili, nad czym jeszcze pracują. Z najważniejszych spraw należy wymienić dalsze usprawnienie serwerów, które są dostosowywane pod nadchodzącą, darmową wersję DriveClub. Tak, chodzi o tę, która powinna już w zeszłym roku znaleźć się w PS Plus.

DriveClub – co znajdziemy w nadchodzącym DLC?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet