Co polscy gracze kupują na Steam? Oto 25 najpopularniejszych gier 2015 roku

Król może być tylko jeden!

Publikowaliśmy już TOP 25 najczęściej kupowanych gier na Steam, które zadebiutowały w tym roku, lecz teraz pora przenieść się na polskie podwórko i spojrzeć na temat trochę szerzej. Co wybierają gracze znad Wisły, biorąc pod uwagę nie tylko tegoroczne premiery, lecz również te z poprzednich lat?

Na początek zaznaczamy, że statystyki obejmują okres od 1 kwietnia do 20 grudnia 2015 roku. Pierwsze miejsce w tym czasie niezaprzeczalnie należało do Counter-Strike: Global Offensive, czyli sieciowego szaleństwa od Valve Software. Na drugiej pozycji, choć z o wiele niższym wynikiem sprzedaży, znalazło się The Elder Scrolls V: Skyrim, a najniższe miejsce podium wywalczyło… Garry’s Mod, czyli komercyjna wersja jednej z najpopularniejszych modyfikacji silnika Source.

Gdzie Wiedźmin 3: Dziki Gon zapytacie? Tytuł nie załapał się do 25-ki, choć seria jest reprezentowana na liście poprzez poprawioną pierwszą oraz drugą część Wiedźmina (dystrybucja z GOG.com zapewne zgarnęła sporo klientów platformie Valve, jeśli chodzi o trójkę). Z tegorocznych polskich hitów mamy natomiast w Steam’owym zestawieniu Dying Light, które wylądowało na 22 pozycji.

Nie ma co, polskie gusta trochę różnią się od światowego zestawienia najlepiej sprzedających się gier na Steam 2015 roku, choć jak wspomniałem – król może być tylko jeden. I na naszej lokalnej liście, jak i ogólnej, na szczycie widnieje bowiem Counter-Strike: Global Offensive.

Steam
Steam

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.