Podobało Wam się Child of Light od Ubisoftu? Macie spory powód do radości

Child of Light - grafika
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Child of Light od Ubisoftu było nietypowym, ale jednocześnie bardzo udanym tytułem. Fani tej produkcji mogą już zacierać ręce w oczekiwaniu na kolejną grę w tym świecie.

Współtwórca tytułu, Patrick Plourde, potwierdził na Twitterze, że powstanie druga gra osadzona w świecie CoL. Niestety, nie będzie to bezpośrednia kontynuacja i nie stworzy jej Ubisoft. Wygląda więc na to, że Ubi zdecydowało się na udostępnienie marki innym deweloperom. Więcej konkretów poznamy na początku przyszłego roku.

Fani Child of Light, chciałbym tylko dać wam znać, że Thomas Rollus (Art Director z Ubisoftu – red. ) właśnie wysłał ostateczną zgodę na kolejną wielką przygodę Aurory i Igniculusa. Spodziewajcie się więcej wiadomości na początku przyszłego roku.
(…) To jednak nie jest CoL 2. A my nie jesteśmy deweloperami. Spodziewajcie się gry, która podąża za historią Aurory po tym jak przekroczyła ona Lustro na końcu CoL.

– poinformował Patrick Plourde na Twitterze

Plourde potwierdził również, że Child of Light 2 było nawet rozpisane, ale nie otrzymało zielonego światła od Ubisoftu. Już w 2019 roku wiedzieliśmy zresztą, że szanse na powstanie bezpośredniej kontynuacji są marne.

Nie wiadomo, jakie studio odpowiada za kolejne przygody w świecie Child of Light. Póki co musimy czekać na ogłoszenia od samego Ubi lub zespołu, który przygotowuje grę.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie