Nowy horror bodycam na UE5 to prawie Dead Space, ale pod wodą

Chasmal Fear to nowy horror bodycam jak Dead Space pod wodą
Newsy PC

Chasmal Fear zapowiada się naprawdę dobrze, choć nie jest aż tak fotorealistyczne, jak mogliśmy przypuszczać. Warto obejrzeć zwiastun z rozgrywką.

Niezależni twórcy gier zalewają nas nowymi grami bodycam. Cała ta koncepcja osadzenia perspektywy na kamerce przytroczonej do bohatera jest całkiem atrakcyjna, klimatyczna i, co najważniejsze, pozwala na wykorzystanie sprytnych sztuczek, aby sama gra wyglądała niezwykle fotorealistycznie. Wszystko to zapoczątkowało przepiękne Unrecord, którego twórcy musieli nawet udowadniać, iż ich tytuł tak właśnie się prezentuje.

Chasmal Fear to kolejny horror bodycam

Teraz inni deweloperzy podchwycili ten pomysł. Perspektywa bodycam wydaje się szczególnie intrygująca w gatunku horroru i z tego właśnie powodu możemy liczyć choćby na Paranormal Tales. Możecie też grać w atrakcyjne (acz krótkie) Deppart. Teraz do tego wszystkiego dochodzi Chasmal Fear, przypominające Dead Space, ale w wydaniu FPP i do tego osadzone w ośrodku badawczym pod wodą.

Pomysł jest więc klaustrofobiczny i bardzo dobrze. Ze zwiastuna możemy wywnioskować dwie rzeczy – twórca może mieć fajny pomysł na klimat i rozgrywkę, ale sam tytuł nie prezentuje, póki co, mocy Unreal Engine 5. Mimo wszystko do premiery może to się jeszcze zmienić.

Chasmal Fear to next-genowy horror akcji FPS zbudowany na silniku Unreal Engine 5 z perspektywy bodycam. Zarządzaj ograniczonymi zasobami, dokonuj mądrych wyborów, które wpływają na przebieg rozgrywki i przetrwaj potwory, które mutują, by stać się silniejsze. Rozgrywka dla jednego gracza lub kooperacja dla 2 graczy.

– głosi opis gry na Steam

Tytuł otrzymał kartę na Steam, gdzie znajdziecie więcej informacji oraz screeny. Na razie nie ogłoszono daty premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie