Cenzura gry South Park w australijskiej wersji wydawała się Wam zabawna? W europejskiej doświadczymy tego samego…

Poza Starym Kontynentem tytuł ukaże się w ugrzecznionej edycji również w Afryce i na Środkowym Wschodzie.

Jakie konkretne sceny zostaną usunięte? Nie zobaczymy momentu z osławioną już sondą analną, pominiętych zostanie także kilka fragmentów tyczących się aborcji. Zamiast tego gracze zobaczą planszę zawierająca tekst. Co ciekawe wspomniane decyzje nie są wynikiem działań podjętych przez PEGI (Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier), a sam Ubisoft. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że była to decyzja rynkowa.

Zapewne wiele osób dziwi podjęty przez wydawcę wybór. Zwłaszcza, że gra przeznaczona jest dla dorosłych graczy, którzy ukończyli 18. rok życia. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że po South Park: The Stick of Truth sięgną osoby znające serial animowany, to nie sądzę, iż gra byłaby je w stanie zdemoralizować. Mimo wyciętych scen, na pewno warto przyjrzeć się bliżej produktowi Obsidian Entertainment. Szykuje się bowiem zabawna i kontrowersyjna gra RPG, która ma na dodatek oferować nieliniową rozgrywkę.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.