Chiński Tencent przejął Cenegę, sklep Muve i nie tylko

Cenega Tencent Logo
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Tencent się rozwija, także w naszym kraju. Niedawno chiński moloch gamingowy przejął polskie 1C Entertainemnt, w tym firmę Cenega.

O całej sprawie pisaliśmy już wcześniej, także potwierdzenie tych rewelacji nie powinno być aż tak wielkim zaskoczeniem.

Cenega w rękach Tencent

Tencent ponownie ruszył na zakupy. Tym razem znów sięgnął do naszego kraju, gdyż poinformowano, iż chiński moloch wsiadł w posiadanie większościowego pakietu spółki 1C Entertainment. Dzięki temu gigant przejął nie tylko 1C, ale również podmioty od niej zależne.

Jakie to podmioty? Firmy, które w Polsce z pewnością kojarzy każdy gracz. Przede wszystkim mowa o Cenega, czyli jednym z największych rodzimych wydawców gier w Polsce i za granicą. To właśnie ta firma odpowiada za dystrybucję takich serii jak Total War, DOOM czy The Elder Scrolls. Dotychczas zajmowali się wydawaniem pozycji m.in. od CD Projekt RED czy Bethesda.

Do tego Tencent przejął również sklep Muve. Jest to jeden z popularniejszych polskich sklepów, w których gracze mogą zakupić nie tylko gry wideo w formie pudełkowej i elektronicznej, ale także różne gadżety, akcesoria oraz produkcje planszowe.

Do tego dochodzi także QLOC. Początkowo firma powstała jako rozwinięcie działu lokalizacji gier wideo Cenega. Dziś zajmuje się nie tylko tłumaczeniem oraz korektą językową, ale też testowaniem funkcjonalnym gier, portowaniem ich na inne platformy bądź pomaga przy ich produkcji.

 Cieszymy się z podpisania tej umowy. To dla 1CE niesamowita okazja, by spełnić nasze najśmielsze marzenia i aspiracje na rynku gier. Nasza wizja i pasja dostaną wsparcie od wiodącej firmy na globalnym rynku gier wideo, a ja cieszę się na wyjątkową szansę współpracy z Tencent i najlepszymi kreatywnymi umysłami współtworzącymi ich globalny ekosystem.

– powiedział Tomasz Nieszporski, członek zarządu 1C Entertainment

Warto podkreślić, iż Tencent nie pierwszy raz sięgnął do naszego kraju. W ubiegłym roku firma stała się większościowym udziałowcem krakowskiego Bloober Team.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie