CD Projekt RED wypuszcza ModKit do Wiedźmina 3. Jakie możliwości?

Polskie studio opublikowało właśnie zestaw narzędzi dla moderów, który pozwoli np. pozmieniać tekstury w grze oraz dostać się do skryptów Wiedźmina 3.

ModKit do Wiedźmina 3 jest nieco bardziej zaawansowany niż REDKit, który pozwalał namieszać w drugiej części Wiedźmina. – Nowe narzędzia są przeznaczona dla osób, które mają już jakieś doświadczenia z oprogramowaniem moderskim – tłumaczy CD Projekt RED na łamach serwisu Gamespot.

Polskie studio zaznacza jednak, że jeśli choć trochę znamy się na tworzeniu modów, ModKit w łatwy sposób pomoże powołać do życia naprawdę ambitne modyfikacje. – Oprócz zmian wizualnych, jak tekstury czy modele, narzędzia pozwolą zmodyfikować interfejs oraz skrypty gry.

Co ciekawe, CD Projekt RED rozważa możliwość wydania specjalnej wersji ModKit, który pozwoliłby tworzyć mody również dla konsol PlayStation 4 i Xbox One! Niestety studio nie może jeszcze nic zagwarantować.

Serwis Gamespot zamieścił tymczasem dwa screeny, które przedstawiają efekty, osiągnięte dzięki ModKit. Powyżej możecie zobaczyć zatem Geralta… w dresie. Poniżej natomiast Płotka w barwach tęczy z rogiem na głowie.

Jeśli chcecie pobrać ModKit, dokumentację opisującą jak go używać, a także przykładowe mody zmieniające różne aspekty gry, zajrzyjcie na oficjalne forum Wiedźmina, gdzie Marcin Momot podał wszystkie niezbędne linki.

I kto pobawi się w zmianę świata Dzikiego Gonu?

ModKit do Wiedźmina 3
ModKit do Wiedźmina 3

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: