CD Projekt RED startuje z programem stypendialnym gamedesignu, ale tylko dla dziewczyn

CD Projekt RED - program stypendialny gamedesignu tylko dla kobiet
Newsy Technologie

CD Projekt RED ogłosiło, że ruszyło z trzecią edycją programu “Dziewczyny w grze”. Jest to specjalne szkolenie ze stypendiami, ale wyłącznie dla dziewczyn.

Chłopcy mogą czuć się nieco pominięci, bo nowy program stypendialny od CD Projekt RED przewidziany jest wyłącznie dla kobiet. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, skoro nazywa się “Dziewczyny w grze!” i dotyczy pomocy młodym dziewczynom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z gamedesignem. Wedle organizatorów akcji, to “pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy dla kobiet w gamingu”.

Program stypendialny “Dziewczyny w grze!” od CD Projekt RED

Trzeba jednak przyznać, że sama idea jest godna podziwu i naprawdę szlachetna. Szczególnie, jak na warunki w naszym kraju, bo rzadko kiedy zdarza się aż tak bezpośrednia forma pomocy dla osób dopiero zaczynających z grami wideo. Niestety dotyczy wyłącznie dziewczyn, ale wciąż może umożliwić lepszy start dla młodych osób pragnących rozwijać się w tej dziedzinie. Aktualnie wystartowały zapisy na trzecią edycję programu, do którego zapisywać się można w tym miejscu.

“Dziewczyny w grze!” to program stypendialno-mentoringowy, im. Karoliny Grochowskiej dla uczennic szkół średnich — III, IV i V klasy — będący wstępem do kariery w branży gier wideo. W jego ramach uczestniczki otrzymają wsparcie finansowe w postaci rocznego stypendium o wysokości 12 000 zł (brutto) przeznaczonego na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju, wiedzę merytoryczną oraz opiekę mentorską. Program oferuje możliwość poznania wielu praktycznych aspektów pracy w branży gier, a także szansę na zdobycie cennego doświadczenia.

– czytamy na stronie

Pierwszy etap rekrutacji trwać ma do 31 października 2023 roku i jest nim tak naprawdę samo zgłaszanie się przez wymienioną wyżej stronę internetową. Później wybrane zostaną najlepsze kandydatki, które będą mogły liczyć nie tylko na stypendia, ale i pomoc ekspertów branży.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie