CD Projekt podsumowuje III kwartał. Cyberpunk 2077 prawie gotowy

Na kanale YouTube pojawił się właśnie komentarz Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych CD Projekt, będący podsumowaniem osiągnięć zespołu za III kwartał.

Chyba najbardziej interesującą i wyczekiwaną przez graczy wiadomością jest to, co Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych CD Projekt Piotr Nielubowicz mówi na samym początku komentarza: Cyberpunk 2077 wszedł w końcową fazę produkcji. “Rozpoczęliśmy wewnętrzne i zewnętrzne testy gry oraz lokalizacje na poszczególne wersje językowe”, mówi przedstawiciel firmy.

CD Projekt dba również o promocję tytułu – jak podkreśla Piotr Nielubowicz, Cyberpunk został zaprezentowany na najważniejszych branżowych imprezach o zasięgu światowym, wzbudzając wielkie zainteresowanie graczy w nawet najbardziej odległych zakątkach globu.

W zakresie spraw finansowych zespół bez wątpienia ma się czym pochwalić: w okresie od lipca do końca września 2019 wypracował prawie 93 mln zł dochodów ze sprzedaży, co daje wynik o ponad 38 procent wyższy niż w roku ubiegłym. Na tak świetny rezultat składa się wciąż wysoki dochód ze sprzedaży Wiedźmina 3 oraz obrotów z gog.com. Wynik netto za III kwartał wynosi prawie 15 mln zł. Natomiast wydatki CD Projekt na tworzenie gier i technologii w okresie lipiec-wrzesień 2019 przekroczyły 43 mln zł.

I jeszcze październik

W swoim komentarzu Piotr Nielubowicz wspomina także o wydarzeniach z października bieżącego roku, jakimi były premiery dwóch gier na zupełnie do tej pory obcych dla CD Projekt platformach. Chodzi mianowicie o Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switch i Gwinta na iOS. Obydwa kieszonkowe wydania tych tytułów zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez graczy, co bardzo ucieszyło pracowników firmy.

W raporcie został również wspomniany zakup kompleksu budynków przy Jagiellońskiej 74 w Warszawie, gdzie  grupa CD Projekt pracuje i tworzy od ponad 20 lat. Teraz zespół będzie mieć dużo większą swobodę w zakresie organizacji przestrzeni zgodnie z własnymi potrzebami.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: