Nadciąga Remaster Resident Evil! To już oficjalna informacja

Produkcja trafi zarówno na komputery klasy PC oraz konsole PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360.Podana przez nas wczoraj plotka okazała się być prawdziwa, co oznacza, że gracze dostaną odświeżoną wersję hitu edycji Resident Evil, która trafiła na konsolę GameCube w 2012 r. Będzie to więc remaster remastera, gdyż pierwotnie pierwsza odsłona serii trafiła na konsolę PlayStation w roku 1995.

Jakich zmian i usprawnień możemy się spodziewać? Zyskamy na pewno dźwięk w standardzie 5.1 oraz płynność na poziomie 30 klatek animacji na sekundę. Wersja na pecety oraz konsole nowej generacji ma ruszyć w rozdzielczości 1080p. Ponadto Capcom obiecuje piękne modele postaci oraz poprawione w stosunku do pierwowzoru tekstury.

Poza tym, w zależności od naszych preferencji, będziemy mogli dokonać wyboru między formatem obrazu 4:3 i 16:9, oraz zdecydować się czy bardziej będzie nam odpowiadało klasyczne sterowanie bohaterem, czy też alternatywne.

Gra powinna pojawić się w Europie oraz Ameryce na początku 2015 roku. W oczekiwaniu na podanie przez Capcom dokładnej daty premiery tytułu, rzućcie okiem na galerię. Screeny przedstawiają odświeżonego Resident Evil w wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Na pierwszym z nich zobaczycie różnice pomiędzy starą, a nadchodzącą edycją edycją.

 

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.