Capcom ujawnia swoje prognozy dotyczące sprzedaży konsol ósmej generacji

Czy przy tak szybkim tempie sprzedaży to mało czy dużo?

Podczas konferencji Capcomu, w trakcie której został przedstawiony raport finansowy firmy, padło pytanie dotyczące sprzedaży konsol obecnej generacji. Przedstawiciel firmy powiedział, że do 2020 roku zostanie kupionych 100 milionów sztuk konsol ósmej generacji. Ta liczba robi wrażenie. Jednak gdy spojrzymy na obecne dane sprzedaży to czy 100 milionów dalej będzie wydawać się ogromnym sukcesem?

Najnowsze raporty mówią o około 60 milionach sztuk sprzedanych PS4 i XOne. Jeśli dodamy do tego sprzedaż Nintendo Wii U to otrzymamy ponad 72 miliony nabytych konsol w nieco ponad 3 lata od startu generacji, która od niedawna dopiero się rozkręca. Można się spodziewać, że popularność sprzętu Sony i Microsoftu będzie cały czas rosła a i Nintendo nie powiedziało ostatniego słowa (mowa tu o nowym projekcie Japończyków Nintendo NX).

Jeśli w 3 lata sprzedano 72 miliony sztuk sprzętu to w 2020 roku może już ich być drugie tyle. A może Capcom przewiduje spadek popularności konsol? Co sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

8 Shares
Share8
+1
Tweet