capcom resident evil-min (1)
0 komentarzy

Capcom wycofuje ze sprzedaży Resident Evil: Operation Raccoon City, Lost Planet 2 i inne gry

Wszystkie gry od Capcom, korzystające po dziś dzień z nieaktywnej usługi Microsoftu, zostały wycofane ze sprzedaży. Firma wystosowała oświadczenie.

Resident Evil: Operation Raccon City, parę części Street Fighter oraz inne tytuły tymczasowo wycofano ze sprzedaży.

Capcom wycofuje swoje gry

Pamiętacie Games for Windows Live? Specyficzną usługę Microsoftu, która znacznie bardziej psuła, niż w jakikolwiek sposób pomagała? Docelowo miała to być jednak platforma dystrybucji cyfrowej, a zarazem specyficzny DRM.

Ironia dotycząca GfWL polega przede wszystkim na tym, że po latach, gdy usługa już nie działa, wciąż utrudnia odpalanie i granie w starsze produkcje. Choć w wielu tytułach to „załatano”, gdzieniegdzie wciąż potrafi napsuć krwi.

Teraz problem dotknął gry od Capcomu. A konkretnie – wszystkie, które oryginalnie wydano ze wsparciem dla diabelskiego narzędzia Microsoftu. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się m.in. na stronie Steam Lost Planet 2.

Wiemy o problemie, który może wystąpić u niektórych klientów podczas instalacji gry, związanym z usługą Games for Windows Live. Tymczasowo wyłączamy opcję zakupu na Steamie, dopóki nie zbadamy tej sprawy. Będziemy na bieżąco informować o postępach dochodzenia. Dziękujemy za cierpliwość.

Komunikat Capcom

Twórcy zdecydowali się na wycofanie gier ze sprzedaży, choć osobiście nie wiem w jakim celu. Teoretycznie tego typu usterka powinna zostać naprawiona w ciągu kilkunastu/kilkudziesięciu godzin, bez potrzeby usuwania gier ze sklepów. À propos nich – oto, jakie tytuły wycofano:

  • Lost Planet: Extreme Condition Colonies Edition
  • Lost Planet 2
  • Resident Evil: Operation Raccoon City
  • Street Fighter IV
  • Street Fighter X Tekken

No cóż – trochę tego jest. Liczymy, że szybko uda się naprawić problem, a gracze wrócą do gier, w które właśnie chcą zagrać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%