Twórcy nowego Call of Duty szczerze. “Jesteśmy oddani jednemu celowi”

Wygląda na to, że Call of Duty: WWII będzie całkiem inną grą od pozostałych części serii.

Call of Duty powraca do największego konfliktu w dziejach wojskowości – tam, gdzie zaczęła się cała seria – do czasów Drugiej Wojny Światowej. 3 listopada Call of Duty: WWII wcieli graczy do 1 Dywizji Piechoty i zabierze w pełną braterstwa i honoru podróż przez fronty Europy z misją, od której zależeć może powodzenie kampanii Aliantów. Nowe Call of Duty to pozbawiony lukru realizm, autentyczność i jednocześnie kinowa intensywność przeżyć na wielką skalę. Poza klasycznymi starciami piechoty, w trybie wieloosobowym gra dostarczy również wielu nowości jeśli chodzi o tryby rozgrywki, system walki i wiele innych rozwiązań – a wszystko to na tle znanych z historii wielkich bitew. Nowy tryb kooperacji – Nazi Zombie – to z kolei nowa, fantastyczna i mrożąca krew w żyłach historia, którą gracze mogą poznać wraz z przyjaciółmi.

– Zespół jest całkowicie oddany jednemu celowi – ukazaniu wstrząsającego wydarzenia jakim była ta wojna w ujęciu ukazującym heroizm i poświęcenie żołnierzy. Przygotowaliśmy bogatą, fabularną kampanię i angażującą rozgrywkę wieloosobową, które ubierają gracza w kamasze i posyłają do walki w świecie, który ugina się pod naporem tyranii. Całość okrasiliśmy pozwalającym oderwać się od wydarzeń historycznych kooperacyjnym trybem Nazi Zombie, który zaskoczy starych fanów i z pewnością zdobędzie wielu nowych – zapewnia Michael Condrey, współzałożyciel i osoba zarządzająca Sledgehammer Games.

Zarys fabularny to jednak nie wszystkie informacje, które dzisiaj trafiły do mediów za pośrednictwem pokazu premierowego.

Złożenie zamówienia na Call of Duty: WWII w przedsprzedaży u wybranych dystrybutorów zapewnia dostęp do Bety, dostępnej w pierwszej kolejności na PlayStation 4, planowanej na dalszą część roku. W przedsprzedaży dostępne są następujące edycje Call of Duty: WWII:

  • Edycja Bazowa i Cyfrowa Edycja Bazowa.
  • Cyfrowa Edycja Deluxe – z Przepustką Sezonową i dodatkami.
  • Edycja Pro – z Przepustką Sezonową Pass, kolekcjonerskim steelbookiem i dodatkami.

Pierwszy oficjalny zwiastun produkcji znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Activision

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.