Call of Duty Vanguard - żołnierz strzela strzela i wrzeszczy

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Call of Duty: Vanguard kończy ze słabą „tradycją” serii. Żegnajcie gigantyczne pliki

Ogromne rozmiary plików poprzednich odsłon CoD były gigantycznym problemem. Potwierdzono, że Call of Duty: Vanguard zmienia tory i nie wymęczy dysków naszych komputerów i konsol.

Wpis na Twitterze Call of Duty wskazuje, że gra zajmie od 30% do 50% mniej miejsca na dysku względem wcześniejszych części serii. Nadal nie znamy konkretnego rozmiaru, ale to świetne wieści.

Uda się to osiągnąć dzięki strumieniowaniu tekstur. Te w efekcie nie będą bezpośrednio pobierane na nasz sprzęt. Jak wiecie lub nie, tekstury potrafią zajmować naprawdę sporo miejsca.

Dobra wiadomość dla wszystkich dysków twardych: rozmiar plików Vanguard w momencie premiery będzie znacznie mniejszy względem poprzednich odsłon Call of Duty.
Nowa technologia strumieniowego przesyłania tekstur na żądanie pozwoli zaoszczędzić do 30%-50% wzwyż miejsca na dyskach twardych konsol nowej generacji i komputerów PC.

– czytamy we wpisie profilu Call of Duty na Twitterze

Niestety, wciąż nie znamy konkretnego rozmiaru najnowszego Call of Duty. Patrząc jednak na powyższe ogłoszenie, możemy wywnioskować, że gra zmieści się w mniej niż 100 GB. Oczywiście ostateczny rozmiar będzie zależał od tego, jakie paczki pobierzemy. Jeśli nie zdecydujemy się na zainstalowanie kampanii lub trybu zombie, całość zajmie znacznie mniej miejsca.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%