Call of Duty: Vanguard kończy ze słabą „tradycją” serii. Żegnajcie gigantyczne pliki

Call of Duty Vanguard - żołnierz strzela strzela i wrzeszczy
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Ogromne rozmiary plików poprzednich odsłon CoD były gigantycznym problemem. Potwierdzono, że Call of Duty: Vanguard zmienia tory i nie wymęczy dysków naszych komputerów i konsol.

Wpis na Twitterze Call of Duty wskazuje, że gra zajmie od 30% do 50% mniej miejsca na dysku względem wcześniejszych części serii. Nadal nie znamy konkretnego rozmiaru, ale to świetne wieści.

Uda się to osiągnąć dzięki strumieniowaniu tekstur. Te w efekcie nie będą bezpośrednio pobierane na nasz sprzęt. Jak wiecie lub nie, tekstury potrafią zajmować naprawdę sporo miejsca.

Dobra wiadomość dla wszystkich dysków twardych: rozmiar plików Vanguard w momencie premiery będzie znacznie mniejszy względem poprzednich odsłon Call of Duty.
Nowa technologia strumieniowego przesyłania tekstur na żądanie pozwoli zaoszczędzić do 30%-50% wzwyż miejsca na dyskach twardych konsol nowej generacji i komputerów PC.

– czytamy we wpisie profilu Call of Duty na Twitterze

Niestety, wciąż nie znamy konkretnego rozmiaru najnowszego Call of Duty. Patrząc jednak na powyższe ogłoszenie, możemy wywnioskować, że gra zmieści się w mniej niż 100 GB. Oczywiście ostateczny rozmiar będzie zależał od tego, jakie paczki pobierzemy. Jeśli nie zdecydujemy się na zainstalowanie kampanii lub trybu zombie, całość zajmie znacznie mniej miejsca.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie