Call of Duty: Modern Warfare – multiplayer, otwarta beta, gameplay na GeForce RTX 2080 Ti

Activision wraz z Infinity Ward odsłaniają karty na temat rozgrywek sieciowych w nadchodzącym Call of Duty: Modern Warfare. Tak prezentuje się multiplayer.

Deweloperzy obiecują, że multiplaywer w Call of Duty: Modern Warfare zaoferuje naprawdę wiele – od szybkich pojedynków 2v2 na bliski dystans w trybie Gunfight, przez tradycyjny Multiplayer 6v6, tryby wspierające potyczki 10v10 i 20v20, do map i bitew o dużej ilości graczy, takich jak zupełnie nowy tryb Ground War o epickiej skali, wspierający więcej niż 100 graczy jednocześnie. A to dopiero początek dla fanów Modern Warfare.

Dzięki całkowitemu przerobieniu systemu broni oraz największej liczbie dostępnych wyborów w historii Call of Duty, gracze będą mogli przygotować swoich operatorów w trybie multiplayer na każdy rodzaj starcia – co wspomogą także bezprecedensowe możliwości indywidualnego dostosowania i modyfikacji nowego systemu Gunsmith. Modern Warfarecechuje się najwyższej jakości warstwą wizualną, autentycznym udźwiękowieniem, realistycznym odrzutem i balistyką broni na przestrzeni całej zawartości gry. Dodatkowo nowe mechanizmy rozgrywki – w tym penetracja pocisku, montaż stacjonarny broni, wyważanie drzwi oraz nocne mapy Mulfiplayer z obsługą noktowizorów – pozwalają na niesamowite zagrania taktyczne – czytamy w komunikacie od Activision.

Naszym celem przy tworzeniu Modern Warfare jest zebranie wszystkich graczy w jednym środowisku od dnia premiery, by mogli grać razem – powiedział Patrick Kelly, dyrektor kreatywny i szef studio InfinityWard. – Pozbywamy się tradycjnych przepustek sezonowych, zamiast tego dostarczając miksu darmowych map, ton zawartości popremierowej, a także dostosowując grę do crossplayu. Testujemy w tej chwili rozgrywkę na żywo, natomiast fani będą mogli spróbować jej osobiście w przyszłym miesiącu podczas bety. To nowa era dla trybu Multiplayer w Call of Duty, a dziś to dopiero początek – mamy w zanadrzu dużo więcej ekscytujących informacji dla fanów i nie możemy się doczekać momentu, w którym będziemy mogli się nimi podzielić.

Obok prezentacji trybu multiplayer gry, Infinity Ward ogłosiło także daty otwartej bety Modern Warfare, włącznie z testami crossplayu podczas drugiego weekendu, podczas której fani będą mogli doświadczyć bezpośrednio rozgrywki jeszcze przed premierą przewidzianą na 25 października. Fani mogą zamówić grę przedpremierowo już teraz, dzięki czemu zyskają wcześniejszy dostęp do bety Modern Warfare.

  • Ekskluzywna beta PlayStation 4
    • 12-13 września (wczesnydostęp PlayStation 4)
    • 14-16 września (otwarta beta PlayStation 4)
  • Beta z testem crossplayu
    • 19-20 września (wczesny dostęp PC oraz Xbox One; otwarta beta PlayStation 4)
    • 21-23 września (otwarta beta PlayStation 4, PC, Xbox One)

Call of Duty: Modern Warfare posiada nowy silnik, dostarczający immersyjnego i fotorealistycznego doświadczenia na przestrzeni całej gry. Nowa technologia wykorzystuje najnowsze usprawnienia w inżynierii wizualnej, włączając w to reendering bazujący na fizyce pozwalający na niezwykłej jakości fotogrametrię, nowy hybrydowy system streamowania typu tile-based, nowy system renderingu elementów dekoracyjnych PBR, wolumetryczne oświetlenie świata gry, 4K HDR, Direct X Raytracing na PC i wiele więcej, jak również nową geometrię potoku grafiki GPU. Rendering spektralny dostarcza sumulacji promieniowania cieplnego oraz identyfikacji podczerwieni zarówno dla termowizji, jak i noktowizji w grze. Inwestycja w technologię zaowocowała najwyższej jakości systemem animacji oraz blendowania kształtów, podczas gdy nowy zestaw narzędzi audio pozwala na pełne wsparcie Dolby ATMOS na obsługiwanych platformach, wraz z najnowszymi osiągnięciami w zakresie efektów symulacji audio.

Światowa premiera Call of Duty: Modern Warfare jest przewidziana na 25 października na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. W pełni zoptymalizowana wersja PC stworzona w partnerstwie z Beenox będzie dostępna ekskluzywnie poprzez Blizzard Battle.net, sieciową platformę gamingową Blizzard Entertainment.

Poniżej znajdziecie trailer rozgrywek sieciowych w Call of Duty: Modern Warfare oraz gameplay, który został zarejestrowany na pececie wyposażonym w kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti.


Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.