Podobno Modern Warfare III już nie jest toksyczne. Twórcy naprawili… graczy?

Call of Duty: Modern Warfare III wymaga tyle miejsca, że strach pomyśleć
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Toksyczność w grach sieciowych (a w strzelankach zwłaszcza) to niemały problem. Wyjątkiem nie są gry z serii Call of Duty, które cieszą się ogromną popularnością. Okazuje się, że problem ten w przypadku gry od Activision został rozwiązany, przynajmniej częściowo. Podobno tryb multiplayer w najnowszym Modern Warfare III jest teraz bardziej… miły.

Modern Warfare III pozbywa się toksycznych graczy

To nie tak, że w najnowsze Call of Duty nie da się grać, jednak toksyczność w lobby i podczas meczów potrafi doskwierać. Teoretycznie nie ma w tym nic dziwnego. Graczy jest cała masa (a nawet kilkanaście milionów), w związku z czym siłą rzeczy natrafiamy na różne charaktery. Mimo wszystko nie jest to problem, wobec którego da się przejść zupełnie obojętnie. Z takiego założenia wyszło Activision, które w ostatnim czasie zaktualizowało tzw. Kodeks Postępowania.

Co to znaczy? W dużej mierze chodzi o dostarczenie odpowiednich systemów moderacji społeczności. To z kolei ma doprowadzić do znacznie lepszej jakości rozgrywki, poprzez pozbywanie się tych zachowań, które ją psują. Według oficjalnych informacji, od momentu premiery „toksyczność” w Modern Warfare III spadła aż o 50 procent. Jest to zasługa m.in. nałożenia różnych kar na ponad 2 miliony kont aktywnych w grze. Jak tak pomyśleć, to naprawdę sporo.

Nie tolerujemy znęcania się ani molestowania, w tym uwłaczających komentarzy ze względu na rasę, tożsamość lub ekspresję płciową, orientację seksualną, wiek, kulturę, wiarę, zdolności umysłowe lub fizyczne, kraj pochodzenia, ani też uwydatniania jakiejkolwiek osoby, zamiarów lub ruch promujący dyskryminację, lub przemoc na tle powyższym.

Informacja od Activision

Firma zachęca nas, abyśmy chętniej zgłaszali przypadki niewłaściwego zachowania wśród innych. Do tej pory tylko około 20% osób dokonywało takich zgłoszeń, a to właśnie te raporty pozwalają skutecznie radzić sobie z tymi, którzy psują nam zabawę. Dlatego jest prośba — jeżeli widzicie coś niefajnego podczas gry, dajcie znać administracji. To dla naszego wspólnego dobra, jakby co.

Interesuje was zakup nowego Call of Duty? Sprawdźcie naszą recenzję!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie