Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered zablokowane w Rosji. Powodem niechlubna misja?

Odświeżona kampania dla pojedynczego gracza w CoD: Modern Warfare 2 nie trafi do rosyjskiego PlayStation Store. Remaster został zablokowany przez tamtejszy oddział Sony, czego przyczyną jest najprawdopodobniej znana z pierwowzoru gry kontrowersyjna misja No Russian.

Remaster Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign trafił na PlayStation 4 wczoraj. Tytuł otrzymał nową rozdzielczość tekstur, unowocześnione animacje, poprawiony dźwięk i parę innych ulepszeń, co na pewno spodobało się fanom. Zmian w wersji na PS4 nie będą mieli jednak okazji doświadczyć wszyscy gracze. Takiej możliwości nie otrzymają rosyjscy sympatycy serii, bo tamtejszy oddział Sony odmówił wydania gry w PlayStation Store.

O decyzji poinformowano na oficjalnym rosyjskim koncie twitterowym produkcji. We wspomnianym poście nie omieszkano napomknąć, że produkcja zawiera wyłącznie fikcyjne treści i odzwierciedla fabułę pierwowzoru z 2009. To pozwala przypuszczać, że przyczyną, dla której CoD: Modern Warfare 2 Campaign Remastered zostało zablokowane w Rosji, jest kontrowersyjna misja No Russian. Wcielamy się tam w rolę tajnego agenta CIA, który bierze udział w masakrze na moskiewskim lotnisku, chcąc zaskarbić sobie zaufanie rosyjskich terrorystów.

Jednocześnie gracze otrzymali zapewnienie, że wersja remastera na PC i Xboksa One pojawi się w Rosji zgodnie z planem, czyli za miesiąc.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się