Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Call of Duty: Black Ops Cold War to tytuł nowej części, potwierdzają niezależne źródła

Już tej jesieni mamy otrzymać Call of Duty: Black Ops Cold War, która – jak wskazuje sam tytuł – przeniesie nas w czasy zimnej wojny.

Kilkanaście godzin temu użytkownik Twittera posługujący się pseudonimem Okami opublikował wpis, na którym widzimy grafikę ze starego Black Ops, tyle że z dopiskiem Cold War. Internauta sugeruje, że właśnie taki podtytuł otrzyma tegoroczna odsłona słynnej serii. Potwierdzają to również inne źródła.

Call of Duty: Black Ops Cold War już w tym roku

Brytyjska redakcja Eurogamera – opierając się o własne anonimowe źródła – potwierdza, że podtytuł nowego CoD to rzeczywiście Cold War. A skoro tak, to prawdziwe mogą być wcześniejsze doniesienia o brutalnym restarcie serii.

Już w marcu tego roku wiele serwisów pisało, że Call of Duty 2020 będzie rebootem pierwszej odsłony Black Ops, tyle że z pewnymi modyfikacjami. Takie rewelacje podawał TheGamingRevolution.

Fabuła gry ma skupić się przede wszystkim na wojnie w Wietnamie, podczas gdy w oryginalnym Black Ops konflikt ten stanowił jakoby punkt wyjścia/tło do przedstawionych wydarzeń. Call of Duty 2020 ma być również bardziej realistyczna, w porównaniu do oryginalnego Black Ops, i oparta w dużej części na prawdziwych wydarzeniach. Ponadto na ekranie mamy zobaczyć wiele szokujących i krwawych scen – możemy się tylko domyślać, że będą one przedstawiać m.in. sceny tortur i przesłuchań więźniów.

Na początku maja Activision zaznaczało, że prace nad nową odsłoną Call of Duty idą świetnie i nie będzie problemu, by tytuł zadebiutował w 2020 roku. – Spoglądając w przyszłość, kolejna odsłona Call of Duty już wygląda świetnie i oczekuje na premierę jeszcze w tym roku – powiedział Daniel Alegre, niedawno mianowany prezes i dyrektor operacyjny w Activision Blizzard.

Bardzo możliwe, że nowe CoD będzie tytułem międzygeneracyjnym z premierą na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz PS5 i Xbox Series X.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się